Валютні резерви НБУ за 7 місяців скоротилися на $1 млрд

Все про економіку та фінанси

За попередніми даними НБУ, його валютні резерви на 01 серпня становили 17,75 млрд дол, що на 1 млрд дол, або на 5,6% менше, ніж було на початок 2018 року (18,8 млрд дол).

Як констатує Нацбанк, за липень резерви скоротилися на 1,3% насамперед через здійснення платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті. На обслуговування та погашення державного та гарантованого держборгу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ) було спрямовано 321,5 млн дол. Зокрема, 231,6 млн дол з них – на обслуговування та погашення за ОВДП, номінованими в інвалюті.

"Також на обсяг резервів вплинули інтервенції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Як і у червні, з огляду на переважання попиту на валюту над її пропозицією у липні Національний банк продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському рикну для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. За минулий місяць чистий продаж валюти Національним банком становив 64,4 млн дол. США.

Зокрема, у першій половині липня Національний банк купив 99,0 млн дол. США шляхом інтервенції за вибором найкращої ціни. У другій половині він активізував продаж іноземної валюти для запобігання надмірній волатильності обмінного курсу – за підсумками місяця було продано 163,3 млн дол. США, у тому числі через інтервенцію за вибором найкращої ціни – 135,2 млн дол. США та під час аукціону – 28,1 млн дол. США", - зауважують в Нацбанку.

НБУ додає, що основним джерелом поповнення резервів у липні залишалися надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 130,9 млн дол та 60,5 млн євро.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу долара США до інших валют та банківських металів) на суму 45,9 млн дол.

На 01 серпня 2018 року обсяг міжнародних резервів покривав 3,0 місяця майбутнього імпорту.