Валютні резерви НБУ в листопаді зросли до $17,7 млрд

Все про економіку та фінанси

За попередніми даними НБУ, його валютні резерви за листопад зросли на 5,8% або 974,5 млн дол - до 17,71 млрд дол.

Як констатує Нацбанк, обсяг міжнародних резервів збільшився завдяки як залученню коштів урядом, так і купівлі валюти Національним банком на міжбанківському ринку.

1. Уряд отримав 2 млрд дол від розміщення єврооблігацій та 82,9 млн дол від продажу облігацій внутрішньої державної позики. При цьому платежі за державним боргом були меншими за надходження від продажу державних цінних паперів.

Зокрема, у листопаді уряд достроково погасив короткострокові єврооблігації на суму 725 млн дол, залучені шляхом приватного розміщення у серпні цього року. Також минулого місяця уряд та НБУ сплатили на користь МВФ 439,1 млн дол. Інші платежі уряду з обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті становили 238,2 млн дол в еквіваленті, з яких 149,1 млн дол за ОВДП і 18,5 млн дол – за єврооблігаціями.

2. У листопаді чиста купівля валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 232,8 млн дол.

Зокрема, наприкінці минулого місяця для згладжування надмірних курсових коливань, зумовлених тимчасовим психологічним тиском з боку новин про оголошення воєнного стану, Національний банк продав 125,0 млн дол. США, з яких 50,0 млн дол. США – шляхом валютних інтервенцій за вибором найкращої ціни.

Але в цілому в листопаді пропозиція валюти була вищою за попит, зокрема завдяки надходженню виручки від експорту аграрної та металургійної продукції. Це дозволило Національному банку купити на міжбанківському валютному ринку 357,8 млн дол, з яких 76,7 млн дол  за вибором найкращої ціни, не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами.

3. На розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 50,4 млн дол (у еквіваленті).

"Загалом станом на 1 грудня 2018 року, обсяг міжнародних резервів покриває 3,0 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку", - резюмує НБУ.