Валютні резерви НБУ на 01 грудня склали 18,9 млрд дол

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, його валютні резерви на 01 грудня становили 18 905,7 млн. дол. Таким чином, з початку цього року вони зросли майже на 22%, і вже вчетверте оновили максимум з січня 2014 року.

"На динаміку обсягів міжнародних резервів за минулий місяць вплинули, зокрема, надходження на користь Уряду у сумі 670,4 млн. дол. США, у тому числі 664,0 млн. дол. США - від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у валюті, а також витрати на виплати за зовнішнім боргом, а саме:

• на користь МВФ було здійснено платежі у розмірі 447.1 млн. дол. США;
• на обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті було спрямовано 358,3 млн. дол. США, у тому числі 18,5 млн. дол. США – обслуговування облігацій зовнішньої державної позики та 282,2 млн. дол. США – на обслуговування і погашення за облігаціями внутрішньої державної позики.

На додаток, 100.0 млн. дол. США з міжнародних резервів у листопаді було спрямовано на повернення запозичених у жовтні коштів за операцією swap з уповноваженим банком.

Окрім того, 49.1 млн. дол. США минулого місяця було спрямовано на валютні інтервенції для згладжування надмірних коливань, викликаних тимчасовими факторами. З них 20,0 млн. дол. США було продано під час інтервенцій у формі запиту щодо найкращого курсу.

В той же час, НБУ купив на міжбанківському валютному ринку 188.0 млн. дол. США шляхом проведення інтервенцій у формі запиту щодо найкращого курсу. Таким чином, обсяг чистої купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку для поповнення резервів у минулому місяці становив 138.9 млн. дол. США.

Станом на 01 грудня обсяг міжнародних резервів покриває 3.7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку", - констатують в НБУ.