ВВП України впаде суттєвіше, ніж прогнозує уряд, якщо війна триватиме і не буде реформ

Все про економіку та фінанси

Враховуючи падіння ВВП в 4-му кварталі 2014 року на 15,2%, за результатами всього минулого року українська економіка могла скоротитися на 6,9% рік до року, після нульового зростання в 2013 році. Таку оцінку озвучили експерти «Райффайзен Банку Аваль».

«Очевидно, що основною причиною такого значного спаду став військовий конфлікт на Донбасі (на який в 2013 році припадало 15% всього ВВП країни). За деякими оцінками внесок цього чинника в падіння ВВП в минулому році склав не менше 4-5 процентних пунктів», - констатують фахівці.

При цьому вони очікують, що спад збережеться, принаймні, в 1-й половині поточного року, що буде викликано продовженням військового протистояння в Донбасі і «надзвичайно важкою економічною і фінансовою ситуацією (тобто кризою в банківській системі, посиленням фіскальної політики, масштабним зростанням тарифів на комунальні послуги).

«Однак є й певні надії на початок відновлення економіки у 2-й половині 2015 року, за умови отримання додаткової зовнішньої фінансової допомоги, проведення стабілізаційних заходів і глибоких структурних реформ, та стабілізації ситуації на Донбасі. У цьому випадку, падіння ВВП в цього року може скласти 5-6%. Проте існують значні ризики більш глибокого економічного спаду, якщо ситуація на Сході країни не покращиться і/або життєво важливі реформи продовжать буксувати», - зазначають в «Райффайзен Банку Аваль».

Нагадаємо, що проект змін до держбюджету-2015 уряд готував, виходячи з прогнозу скорочення ВВП у 2015 році на 5,5%.