Група ВТБ: ліквідність української "дочки" може погіршитися, хочемо здати ліцензію

Все про економіку та фінанси

Група ВТБ не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку - ВТБ Банк – в разі збереження наявних обмежень за судовим рішенням, повідомив керівник фінансового департаменту, старший віце-президент ВТБ Дмитро П’янов журналістам у четвер, пише "Інтерфакс-Україна".

НБУ раніше заявив, що український ВТБ зазнає труднощів у зв`язку зі зниженням обсягу ліквідності, що зумовлено і плановим згортанням діяльності, і рішенням Апеляційного суду Києва від 5 вересня про блокування активів банку. Сам банк тоді заявив, що рішення суду позбавило його можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення заставного майна й активів. У результаті банк був змушений впровадити заходи, спрямовані на стримування відтоку коштів клієнтів: введено комісії та ліміти на зняття готівки.

"Ми оскаржуємо це рішення (Апеляційного суду Києва) у судах вищих інстанцій, наш дочірній банк в Україні заперечує це рішення. Якщо, на нашу думку, юридична справедливість переможе, всі обмеження буде знято, банк продовжить свою діяльність. Із точки зору збереження цієї юридичної ситуації ми не виключаємо й можливого подальшого погіршення ситуації з ліквідністю", - сказав Д.П’янов.

Як зазначається, ВТБ хотів би здати ліцензію українського банку, але не може цього зробити через судові обмеження і виконання всіх зобов`язань перед клієнтами. "Через ці юридичні обмеження у випадку з ВТБ Банком (Україна) маємо суттєві обмеження щодо реалізації цього плану (продажу активів для виконання зобов`язань). Ми хотіли б це зробити (здати ліцензію), але чинне судове рішення цього нам не дає", - додав Д.П’янов.

Апеляційний суд Києва 5 вересня вирішив накласти арешт на акції українських "дочок" російських банків за участю держави - ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку (всі - Київ). Це рішення було ухвалено у зв`язку з заявою про забезпечення позову екс-голови правління Приватбанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в них російською окупаційною адміністрацією в Криму.

Рішенням суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого та нерухомого майна, зокрема за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.