ВТБ Банк у судах хоче стягнути 2 млрд грн з Fozzy Group

Все про економіку та фінанси

Господарський суд Київської області та Господарський суд м. Києва розглядають низку позовів ВТБ Банку до компаній з Fozzy Group (відома супермаркетами «Сільпо», Fozzy, «Фора»; кінцевий бенефіціар – Володимир Костельман).

Йдеться, зокрема, про ПрАТ «Сільпо Рітейл», ТОВ «Фоззі», ТОВ «Фоззі-Фуд», ПрАТ «Експансія Рітейл», ТОВ «Експансія», ТОВ «Лін Беккер», ТОВ «Бриклейерз».

У різних справах ці структури виступають і як позичальники, і як поручителі.

Загальний обсяг кредитних претензій ВТБ Банку – понад 2 млрд грн (хоче не виключено, що в окремих випадках може йтися в т.ч. про "дублювання" окремих вимог до різних компаній, - ред.).

Йдеться переважно про заборгованість по кредитним лініям, які відкривалися ще до кризи 2008-2009 рр.

Як писав Finbalance, збиток ВТБ Банку за 9 місяців склав 16,26 млрд грн. У 2014 році він задекларував прибуток 642,8 млн грн за нацстандартами фінзвітності та збиток 16,7 млрд грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

Співвідношення резервів банку до кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 133,4%, по фізособам - 174,5%.

Наприкінці серпня акціонери ВТБ Банку вирішили збільшити його статутний капітал на 14,5 млрд грн. Це має відбутися, передусім, за рахунок конвертації в капітал кредитів, раніше отриманих від материнської структури. При цьому чільні представники групи ВТБ заявляли, що банку може ще знадобитися додаткова докапіталізація.