ВТБ Банк прокоментував обмеження на зняття коштів

Все про економіку та фінанси

ВТБ Банк на офіційному сайті оприлюднив таку заяву щодо “змін деяких умов обслуговування” (цитата).

Як наголошується в повідомленні банку, він “має у своєму розпорядженні всі необхідні ресурси й управлінський досвід для продовження роботи та стабілізації ситуації” (цитата).

“Як відомо, 5 вересня 2018 року Апеляційний суд міста Києва наклав заборону на відчуження всіх активів трьох українських банків, включно з VTB Bank (Україна). Сьогодні зусилля команди банку спрямовані на те, щоб донести свою позицію та відстояти правоту перед лицем української Феміди.

Однак до моменту розгляду відповідної апеляційної скарги, рішення зазначеного суду позбавило VTB Bank (Україна) можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення заставного майна й активів. У результаті VTB Bank (Україна) був змушений ввести превентивні обмежувальні заходи, спрямовані на стримування відтоку коштів клієнтів: введено комісії та ліміти на зняття готівки.

Нині менеджмент банку робить все можливе для розблокування діяльності банку в максимально стислі терміни. Підкреслимо, що активів кредитної організації з великим запасом вистачає для погашення всіх клієнтських зобов`язань. Тому просимо наших клієнтів зберігати спокій та підтримати банк у ситуації, що склалася”, - йдеться в заяві ВТБ Банку.

Нагадаємо, 07.11.2018 НБУ в офіційній заяві констатував, що наразі має місце "певне зниження обсягу ліквідності в АТ "ВТБ Банк", яке відбувалося в процесі згортання діяльності АТ "ВТБ Банк" вже тривалий час та було поглиблене рішенням Апеляційного суду м. Києва від 5 вересня 2018 року про блокування активів фінансової установи"(цитата).

Нижче - пряма мова із заяви НБУ:

"Це рішення суду фактично позбавило АТ "ВТБ Банк" можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого у процесі стягнення заставного майна та активів.

5 листопада 2018 року банк був змушений ввести превентивні обмежувальні заходи, направлені на стримування відтоку коштів клієнтів: введені комісії та ліміти на зняття готівки.

Національний банк здійснює посилений моніторинг ситуації, що склалася, та за потреби вживатиме заходів в межах повноважень, передбачених чинним законодавством.

Ситуація з ліквідністю в АТ "ВТБ Банк" жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, оскільки частка вказаної фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків.

На сьогодні ліквідність банківського сектору становить понад 80 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування".

Контекст

За три квартали ВТБ Банк зафіксував збиток 1,8 млрд грн.

Згідно зі звітністю ВТБ Банку, на 01.10.2018 він мав такі значення нормативів ліквідності:

- Н4 (норматив миттєвої ліквідності; характеризує мінімальний обсяг високоліквідних активів, необхідний для виконання поточних зобов’язань впродовж одного операційного дня) становив 34,27% (вимога НБУ - не менше 20%);

- Н5 (норматив поточної ліквідності; характеризує мінімально необхідний обсяг активів банку для виконання поточних зобов’язань впродовж одного календарного місяця) - 8,66% (вимога НБУ - не менше 40%);

- Н6 (норматив короткострокової ліквідності; визначає мінімально необхідний обсяг активів для виконання зобов’язань впродовж одного року) - 17,55% (вимога НБУ - не менше 60%).

За даними НБУ, на 01.10.2018 обсяг вкладів фізосіб у ВТБ Банку становив 1,9 млрд грн, юросіб - 1,68 млрд грн, банків - 2,37 млрд грн (при цьому обсяг коштів групи ВТБ - 2 млрд грн).

Про судові процеси довкола арешту акцій "дочок" російських держбанків на вимогу "приватівців" читайте тут.