ВТБ Банк позбувся мільярдних боргів Fozzy Group

Все про економіку та фінанси

ВТБ Банк заявив, що врегулював з торгово-промисловою корпорацією Fozzy Group питання кредитної заборгованості, пишуть "Українські новини".

"Борг компаній групи "Фоззі" урегульований і в цей час заборгованості підприємств групи перед ВТБ Банком немає", - повідомили агентству в банку.

Банк не уточнює обсяг заборгованості групи на момент урегулювання питання, однак в 2016 році ВТБ повідомляв, що стосовно Fozzy Group було подано 37 позовних заяв із загальною сумою вимог 10,5 млрд гривень (дев`ять із них - за кредитними договорами на суму 2,2 млрд гривень, і 28 - за договорами фінансового поручництва на суму 8,2 млрд гривень).

За даними агентства "Українські новини", одним з варіантів урегулювання кредитної заборгованості стала переуступка прав вимоги за кредитами у травні 2017 року для факторингової компанії "Фактор Плюс" (ця версія підтверджується судовими матеріалами, - Finbalance).

ВТБ переуступив факторинговій компанії заборгованість таких підприємств, що входять у групу Fozzy: "Фоззі-Фуд", "Сільпо Рітейл", "Експансія Рітейл", "Фоззі", "У Кульгавого Пола", "Лін Беккер", "Бріклейєрз" (компанії виступають як позичальники й поручителі).

Йдеться переважно про заборгованість за кредитними лініями, які відкривалися в 2008-2009 роках.