ВТБ Банк підвищив комісію за зняття готівкових коштів до 25%

Все про економіку та фінанси

ВТБ Банк офіційно оголосив на своєму сайті, що з 14.11.2018 змінив тарифи на послуги для фізичних осіб.

Зокрема, банк декларує готовність видати готівкові валютні кошти на суму від 350 дол чи 350 євро лише з основною комісією 10% та додатковою комісією 15%. Такі ж тарифи встановлені для зняття гривневої готівки на суму від 10 тис грн.

Ця додаткова комісія 15%, власне, і введена з 14 листопада.

Нагадаємо, що комісія 10% була введена ВТБ Банком з 5 листопада.

7 листопада ВТБ Банк оприлюднив офіційну заяву, в якій він запровадження обмежень на зняття коштів пов’язував із судовим рішенням щодо арешту активів. Як констатував банк, це заблокувало йому можливість поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення з боржників заставного майна. Така ж версія була викладена в офіційній заяві НБУ від 5 листопада.

8 листопада група ВТБ публічно заявила, що не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю української "дочки" в разі збереження наявних обмежень за судовим рішенням. Як зазначали в групі, ВТБ Банк хотів би здати ліцензію, але не може цього зробити через судові обмеження і виконання зобов`язань перед клієнтами.

Про арешт акцій та нерухомості "дочок" російських держбанків (у т.ч. ВТБ Банку) на вимогу "приватівських" структур та супровідні судові процеси читайте тут.

За три квартали ВТБ Банк зафіксував збиток 1,8 млрд грн.

Згідно зі звітністю ВТБ Банку, на 01.10.2018 він мав такі значення нормативів ліквідності:

- Н4 (норматив миттєвої ліквідності; характеризує мінімальний обсяг високоліквідних активів, необхідний для виконання поточних зобов’язань впродовж одного операційного дня) становив 34,27% (вимога НБУ - не менше 20%);

- Н5 (норматив поточної ліквідності; характеризує мінімально необхідний обсяг активів банку для виконання поточних зобов’язань впродовж одного календарного місяця) - 8,66% (вимога НБУ - не менше 40%);

- Н6 (норматив короткострокової ліквідності; визначає мінімально необхідний обсяг активів для виконання зобов’язань впродовж одного року) - 17,55% (вимога НБУ - не менше 60%).

За даними НБУ, на 01.10.2018 обсяг вкладів фізосіб у ВТБ Банку становив 1,9 млрд грн, юросіб - 1,68 млрд грн, банків - 2,37 млрд грн (при цьому обсяг коштів групи ВТБ - 2 млрд грн).

Відповідні показники на 01.11.2018 ВТБ Банк наразі не оприлюднив.

Нижче наведені дані про тарифи ВТБ Банку на обслуговування фізосіб взяті з офіційного сайту фінустанови. Див. тут.