ВРП: суддя каже, що Сбербанк їй погрожував, а Сбербанк запевняє - такого не було

Все про економіку та фінанси

Вища рада правосуддя заявила, що судді Київського апеляційного господарського суду Антоніні Мальченко, яка розглядала справи АТ "Сбербанк" надійшов лист від імені керівництва цього банку з погрозою відкриття кримінальних проваджень в РФ у випадку винесення рішень на користь опонентів, пише "Українська правда".

У листі було викладено таке: "З даного моменту будь-які дії, спрямовані на утиск інтересів АТ "Сбербанк", або дії, вчинені на користь опонентів АТ "Сбербанк" будуть розцінюватись керівництвом АТ "Сбербанк" в якості умисних перешкод інтересам Російської Федерації в Україні та потягнуть за собою наслідки у вигляді відкриття кримінальних проваджень стосовно таких осіб Слідчим комітетом Російської Федерації".

Також в ВРП додали, що після того як суддя Мальченко поскаржилася на втручання у свою діяльність на її телефонний номер у додатку Viber надійшла низка повідомлень із пропозицією прислухатись до поради та протягом 24 годин забрати свою заяву.

В іншому випадку обіцяли вдатися до певних методів і рекомендували подумати про безпеку сина. "Оскільки на зазначені повідомлення суддя не відповідала, у наступних повідомленнях автор заявив, що суддя почала його злити, тому він навідається до неї", - йшлося в повідомленні.

Разом з тим, як зазначається, 17 жовтня 2018 року на адресу Вищої ради правосуддя надійшло звернення голови правління АТ "Сбербанк", який заявив, що банк не причетний до повідомлень з погрозами, а всі листи - підроблені.

У "Сбербанку" заявили, що звернулися до Генпрокуратури України для проведення розслідування щодо вказаних фактів.

У ВРП розповіли, що Нацполіція Києва відкрила кримінальну справу за зверненням судді Мальченко та розпочала досудове розслідування.

Також у Вищій раді правосуддя додали, що, направили звернення до ГПУ щодо погроз судді.