ВР зробила крок до створення кредитного реєстру, який буде вести НБУ

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №7114-д щодо створення кредитного реєстру та ведення його Нацбанком.

Документ передбачає передачу інформації до кредитного реєстру по кредитах, заборгованість за якими становить більше розміру 100 мінімальних зарплат (наразі – 320 тис грн).

«Міжнародний досвід також свідчить, що у багатьох країнах світу кредитні реєстри співіснують з бюро кредитних історій, оскільки їх взаємодія надає можливість встановити систему обміну інформацією, яка відповідає міжнародній практиці.

При цьому практика кредитування демонструє наявність чисельних прогалин в можливостях роботи бюро кредитних історій, що відповідно негативно впливає на спроможність банків управляти своїми ризиками та на привабливість умов кредитування для позичальників внаслідок завеликого кредитного ризику. Тому пропонується одночасно зі створенням Кредитного реєстру НБУ вдосконалити законодавство, яким регулюється діяльність бюро кредитних історій», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.