ВР знизила акцизи на євробляхи, посилила відповідальність за порушення митних правил

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла закон, який передбачає зниження акцизу на розмитнення автомобілів. За відповідні зміни до Податкового кодексу (законопроект №8487) у другому читанні та в цілому проголосували 250 депутатів, пише "ЛігаБізнесІнформ".

Базова ставка податку для автомобіля з об`ємом двигуна до 3000 куб см складе € 50, більш як 3000 куб см - €100. Базова ставка для дизельних двигунів об`ємом 3500 куб см - €75, понад 3500 куб см - €150. Передбачено, що коефіцієнт для автомобілів, які використовувалися понад 15 років, становить 15.

Для тих, хто виконав умови тимчасового порядку митного оформлення легкових автомобілів, передбачена можливість оформити машину в режимі імпорту, сплативши штраф до держбюджету (8500 грн).

Формула обчислення: Базова ставка х Коефіцієнт двигуна х Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку

Розрахунок акцизного податку для авто з бензиновим двигуном:
об`єм двигуна 2000 куб см, рік випуску авто 2012 (5 років)
€50 х 2 (2000 куб см / 1000) х 5 (років) = €500.

Розрахунок акцизного податку для авто з дизельним двигуном:
об`єм двигуна 1600 куб см, рік випуску авто: 2007 (10 років)
€75 х 1,6 (1600 куб см / 1000) х 10 (років) = €1200.

Акцизний податок, розрахований за запропонованою формулою, буде меншим від нинішнього.

У вартість розмитнення авто також входять ПДВ (20%), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості).

Напередодні глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна запропонувала затвердити пропозицію про встановлення термінів для пільгового розмитнення автомобілів. Крім ставок акцизу, затверджених в першому читанні, пропонувалося надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 30 днів після вступу закону в силу. Ті ж авто, які будуть розмитнені в наступні 60 днів, будуть розмитнені з коефіцієнтом 0,75.

Як додає УНІАН, після обговорення законопроекту пільговий період дії ставки 0,5 для розрахунку ставки податку за розмитнення раніше ввезених авто запропонували збільшити до 90 календарних днів з дня набрання чинності законом. Саме ця норма була підтримана депутатами.

Крім того, як зазначила Южаніна, законопроект передбачає, що надходження до держбюджету від розмитнення автомобілів у 2018-2019 році мають бути спрямовані на пенсійне забезпечення.

Як констатує "Економічна правда", Верховна Рада також проголосувала в цілому за законопроект №8488, яким вводиться обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення на митну територію України, і посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Згідно з документом, нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення лише одне авто. Ввезення наступних легкових транспортних засобів передбачає наявність гарантії. Гарантом може виступити фінансова установа, яка візьме на себе зобов’язання сплатити суму всіх митних платежів, якщо авто не буде вивезено.

Крім того, посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам чи розукомплектовувати його.

Також їй заборонятиметься використання такої машини в підприємницькій діяльності чи для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачено штраф — 34 тисячі грн.

Будь-яка інша особа, яка всупереч встановленим правилам, отримає транзитне або тимчасово ввезене авто у володіння, користування або розпорядження чи використовуватиме таке авто в підприємницькій діяльності, для отримання доходу, також буде оштрафована.

Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіції передбачає стягнення з порушника 8,5 тис грн, повторна фіксація — 17 тисяч грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.

За недотримання строків режимів транзиту та тимчасового ввезення, тобто за невивезення авто за межі країни своєчасно, порушники мають сплатити штрафи. Розміри штрафів будуть залежати від кількості днів перевищення встановлених строків.

За один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника буде стягнуто 170 грн, а за три дні відтермінування вивезення тимчасово ввезеної машини — 850 грн.

Зайвий місяць перебування такого автомобіля на митній території України коштуватиме порушнику 170 тисяч грн або навіть транспортного засобу, який може бути конфіскований за рішенням суду.

В законопроекті прописані правила взаємодії підрозділів органу доходів і зборів, Державної прикордонної служби, Національної поліції.

Якщо дозволений строк перебування іноземного авто в Україні сплив, а машина так і не була вивезена, митник повинен повідомити інші органи про вчинення правопорушення.

Отримавши повідомлення, поліцейські мають пильніше відслідковувати таке авто на автомобільних дорогах України, а прикордонники, в свою чергу, повинні не допустити перетину кордону особою, яка ввезла авто без сплати відповідних штрафів.

Крім того, Національній поліції буде надано право перевіряти особу водія авто з іноземною реєстрацією на відповідність особі, яка його ввезла. Якщо за кермом буде будь-яка інша особа, поліцейський може накласти на водія відповідний штраф і повідомити про порушення митних правил митницю.

Важливо, що протокол про порушення, може бути складений митником за відсутності порушника, і вручений йому під час виїзду з України.