ВР з подачі Южаніної скасувала підвищення податку на викиди для ТЕС Ахметова в 20 разів

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада скасувала підвищення екологічного податку за викиди двоокису вуглецю з 1 січня 2019 року зі 0,41 грн до 10 грн за тонну, передбачене прийнятим 23 листопада законом "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів", пише "БізнесЦензор".

Відповідна норма міститься в опублікованих на сайті парламенту пропозиціях Комітету з питань податкової політики щодо усунення неузгодженості у прийнятому законі, які були прийняті Верховною Радою в четвер.

Прийнятий народними депутатами 23 листопада закон також передбачав подальше підвищення зазначеного податку до 25 грн за тонну з 2022 року.

Раніше про підвищення податку на викиди в офіційному прес-релізі про прийняття закону раніше повідомляло Міністерство фінансів. У Мінфіні заззначали, що підвищення цього податку покликане стимулювати підприємства до зменшення забруднення навколишнього середовища, а також має наблизити ставки за викиди парникових газів до рівня країна ЄС.

За даними Мінекології, понад 60% таких викидів припадає на підприємства енергетики. Близько 70% теплових електростанцій належать ДТЕК Ріната Ахметова.

Як повідомлялося, Верховна Рада в четвер з другої спроби внесла уточнення в пов`язаний з прийняттям держбюджету на 2019 рік законопроект №9260 про внесення змін до Податкового кодексу.

Відповідну пропозицію голови комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради Ніни Южаніної з другої спроби підтримали 248 народних депутатів.

При цьому, представляючи проект документа в парламенті Южаніна не згадувала про скасування підвищення екологічного податку, вказавши на ряд інших помилок, допущених при прийнятті закону в ніч на 23 листопада.