ВР внесла зміни в Податковий кодекс: основні новації

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект № 9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». За ухвалення відповідного документу проголосувало 236 нардепів.

Як повідомляє Міністерство фінансів, законопроект передбачає, зокрема:

- Зниження неоподатковуваної вартості міжнародних посилок з 1 липня 2019 року зі 150 до 100 євро. "При цьому норма про «три посилки» скасована, оскільки поштові оператори виявились не готовими до адміністрування такого обмеження", - уточнив Мінфін;

- Збільшення ставок екологічного податку з 1 січня 2019 року. "Ставка податку за викиди двоокису вуглецю зросте з 0,41 грн./тонну до 10 грн./тонну з метою стимулювання підприємств до зменшення забруднення навколишнього середовища, а також наближення до ставок за викиди парникових газів в країнах ЄС", - констатує Мінфін.

- Індексація ставок акцизного податку з тютюнових виробів на 9% з 1 липня 2019 року;

- зміни до електронної системи контролю за обігом палива з 1 липня 2019 року, що "дозволить збільшити надходження акцизного податку на паливо" (цитата).

- Збільшення ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2%: з 29%/14% до 31%/16% (в залежності від глибини залягання) та залізної руди на 0,8% з 8 до 8,8%.

"Втілення цього закону дозволить збільшити надходження до зведеного бюджету (в умовах 2019 року) у обсязі 6,3 млрд. грн, із них до державного бюджету 5,9 млрд. гривень", - резюмує Міністерство фінансів.