ВР не підвищила акцизи на алкоголь і цигарки

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада відхилила законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок деяких податків". За відповідний урядовий законопроект №9085 з урахуванням пропозицій парламентського комітету проголосували всього 170 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах, пише "БізнесЦензор".

Згідно з пояснювальною запискою до документа, метою його прийняття вказано забезпечення формування дохідної частини державного бюджету на 2019 рік і приведення розмірів ставок податків відповідно до інфляційних процесів в економіці.

Зокрема, ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби, екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін у 2018 році пропонувалося збільшити на 9%.

Ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов`язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів з урахуванням прогнозного індексу цін виробників промислової продукції у 2018 році запропоновано підвищити на 10,3%.

За підрахунками уряду, підвищення ставок має принести держбюджету додатково 6,6 млрд грн.

При цьому у висновках парламентського комітету зазначено, що Кабмін не обґрунтував необхідність підвищення ставок акцизного податку з тютюнових виробів, і мінімального акцизного податкового зобов`язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів.

Як вказали депутати, раніше вже було встановлено поступовий, щорічний графік підвищення специфічних ставок акцизного податку та мінімального акцизного зобов`язання на тютюнові вироби з 2018 до 2025 року (в 2018 на 29,7%, а з 2019 до 2025 року включно на 20% щорічно) .

"З огляду на це, фактичне збільшення цих ставок в 2019 році становитиме 29%", - зазначено у висновках комітету.