ВР прийняла в 1-му читанні бюджет-2019 і зробила крок до 3-річного планування кошторису

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в цілому висновки та пропозиції до проекту закону про державний бюджет на 2019 рік, що означає прийняття держбюджету в першому читанні. За прийняття в цілому проекту постанови №9000-п проголосували 240 депутатів при мінімально необхідних 226, пишуть "Українські новини".

Згідно з Бюджетним кодексом і регламентом Верховної Ради, проект держбюджету на наступний рік у першому читанні повинен бути прийнятий до 20 жовтня.

Після цього Кабінет Міністрів за участю парламентського бюджетного комітету повинен у 14-денний термін, але не пізніше 3 листопада, має подати до парламенту оновлений проект із урахуванням Бюджетних висновків із порівняльною таблицею з поясненнями про причини відмови від окремих пропозицій парламенту.

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, Верховна Рада також прийняла у першому читанні два законопроекти, які вносять зміни до Бюджетного кодексу, регламенту ВРУ та Закону України «Про Кабінет Міністрів України» та передбачаються запровадження трирічного бюджетного планування, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

При цьому Мінфін розроблятиме бюджетну декларацію з урахуванням положень документів державного стратегічного планування на 5 і більше років, зокрема, галузевих стратегій та стратегічних планів діяльності головних розпорядників бюджетних коштів. У свою чергу, стратегічні плани розпорядників будуть уточнюватися на підставі Бюджетної декларації.

Окрім положень, які щорічно визначалися в Основних напрямах бюджетної політики – а це, серед іншого, обсяги державного та гарантованого боргу та основні завдання податкової політики – Бюджетна декларація міститиме сукупну стелю видатків та надання кредитів як максимально можливий обсяг бюджетних коштів, який можна отримати за певних економічних умов, стелі для кожного головного розпорядника бюджетних коштів, цілі головних розпорядників та показники їх досягнення у межах визначених стель та оцінку фіскальних ризиків.

"Також цими законопроектами Мінфін запропонував оновити бюджетний календар. Кабінет Міністрів повинен схвалити Бюджетну декларацію та макроекономічний прогноз не пізніше 1 червня, що залишатиме достатньо часу для узгодження пропозицій до бюджету між головними розпорядниками та Мінфіном. Таким чином, процес бюджетування буде засновуватися на комплексному баченні розвитку економіки та бюджетної сфери.

Середньострокове бюджетне планування передбачено Коаліційною угодою, Середньостроковим планом дій Уряду до 2020 року, Меморандумом з МВФ та Стратегією реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки. Це – загальноприйнята практика бюджетування у більшості країн світу", - констатують у Мінфіні.