ВР прийняла «акціонерний» закон – «Приват» може втратити контроль над «Укрнафтою»

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в цілому урядовий законопроект №2273 "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством). За відповідне рішення проголосували 275 нардепів.

У цьому документі передбачено, що загальні збори акціонерного товариства мають кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками більше ніж 50 відсотків голосуючих акцій (а не не менш як 60 відсотків, як було досі).

При цьому передбачається, що дія документу поширюватиметься на всі акціонерні товариства (а не тільки на тих, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50 і більше відсотків простих акцій товариства - згідно з ухваленим у січні законом, - ред.), причому вже зараз, а не з 1 січня 2016 року.

Як вважається, цей документ має допомогти уряду отримати, насамперед, від «Укрнафти» близько 1,8 млрд грн дивідендів.

Нагадаємо, що хоча держава володіє 50%+1 акцій цього підприємства, фактичний контроль над ним – у групи «Приват», яка контролює близько 42% акцій та яка, власне, пручалася виплаті дивідендів уже кілька років, блокуючи проведення зборів акціонерів.