В Альфа-Банку - новий акціонер

Все про економіку та фінанси

Альфа-Банк (Україна) в офіційній заяві повідомив, що 16 листопада до складу його акціонерів увійшов міжнародний інвестиційний фонд MSP Stiftung (Ліхтенштейн) з часткою 9,9%. За результатами угоди головою наглядової ради ПАТ «Альфа-Банк» (Україна) після відповідного узгодження з НБУ буде призначено австрійського банкіра Мартіна Шведлера.

Як констатується, склад акціонерів ПАТ «Альфа-Банк» (Україна) поповнився фондом MSP Stiftung, створеним Мартіном Шлаффом, «одним з найбільших австрійських бізнесменів з інтересами у фінансовому секторі та в галузі промислового виробництва. MSP Stiftung є співвласником банку Sigma Kreditbank AG (Ліхтенштейн), що спеціалізується на роздрібному кредитуванні. Також фонд володіє близько 25% акцій компанії RHI Magnesita NV, глобального виробника високоякісних вогнетривких виробів, що використовуються у високотемпературних промислових процесах».

«Мартін Шведлер має багаторічний досвід роботи в корпоративних фінансах та інвестиційному банківському бізнесі в таких компаніях, як GE Capital, Raiffeisen Investment AG і Lazard Frères Gestion. Мартін Шведлер здобув ступінь магістра права в Університеті Інсбрука. Мартін Шведлер обійме посаду голови наглядової ради банку після узгодження його кандидатури з Національним банком України. Пьотр Авен, який нині займає цю посаду в ПАТ «Альфа-Банк» (Україна), залишиться у складі наглядової ради фінустанови.

Входження нового акціонера в ПАТ «Альфа-Банк» (Україна) змінило структуру кінцевих власників участі в банку. Відповідно, кінцевими власниками участі в ПАТ «Альфа-Банк» (Україна) стали: MSP Stiftung – 9,9%, Михайло Фрідман – 29,62%, Герман Хан – 18,89%, Олексій Кузмічьов – 14,7%, і Пьотр Авен – 11,17%. Угоду здійснено в повній відповідності до законодавчих та регуляторних норм України», - йдеться в повідомленні.

Про фінансовий стан Альфа-Банку читайте тут, Укрсоцбанку - тут.