Утримання окупованої частини Донбасу коштує Росії $3 млрд на рік, - Жебрівський

Все про економіку та фінанси

Глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський в ефірі «112» заявив, що за його оцінками, утримання окупованої частини Донбасу може обходитися Росії приблизно в 3 млрд дол на рік (у т.ч. з урахуванням соцвиплат і т.д.).

«Зрозуміло, що багато розкрадається як місцевими чиновниками, так і росіянами, які сидять на цих фінансових потоках. І коли зменшується кількість фінансового ресурсу, їм потрібно показати необхідність загострення», - констатував П. Жебрівський, говорячи про активізацію.

Нагадаємо, в листопаді П. Жебрівський заявляв, що на відновлення Донбасу потрібно понад 20 млрд дол.

Додамо, що міністр соцполітики Андрій Рева в ефірі "112" заявив, що на пенсійне забезпечення окупованих територій потрібно близько 30 млрд грн.

"Якщо у нас сьогодні на території, тимчасово окупованій, проживає близько 1 млн 200 тис. пенсіонерів, якщо в середньому по Україні сьогодні пенсія 1700 грн, на Донбасі вона була більша, десь близько 2000 грн, це близько 30 млрд грн на рік тільки на пенсійне забезпечення", - констатував А. Рева.

Міністр соцполітики вважає, що розмови про утримання Донбасу Росією на суму в 3 млрд доларів на рік говорять тільки про те, що на окупованих територіях відбувається економічна катастрофа. "Донбас ніхто не утримував: ні Україна, ні Росія. Донбас був економічно самодостатнім регіоном, більш того, регіоном-донором. І от коли ми сьогодні чуємо цифри 3 млрд, можливо, інші, це говорить тільки про одне - про економічну катастрофу, яка сьогодні панує на окупованих територіях", - сказав Рева.

До того ж, як каже Рева, ці суми йдуть на підтримку військової окупації, а не утримання мирних жителів Донбасу. "А яка сума? Можливо, і 3 млрд дол. Важливо розуміти, що ці кошти йдуть не на людей, які живуть на тих територіях, а на військову окупацію. Тобто на підтримку військової інфраструктури окупаційних військ, до яких входять як колабораціоністи з нашого боку, так і найманці, які туди прибувають. Що стосується пересічних людей, то я дуже сумніваюся, що ці кошти доходять до них", - додав він.