Урядова криза в Британії: глава МЗС та міністр у справах Brexit подали у відставку

Все про економіку та фінанси

Борис Джонсон пішов у відставку з поста міністра закордонних справ Великої Британії. Це друге за день звільнення в кабінеті міністрів. Вранці про відставку заявив міністр у справах "брекзиту" Девід Девіс, констатує BBC.

У заяві Даунінг-стріт уточнили, що пані Мей прийняла відставку міністра закордонних справ удень. "Прем`єр-міністр дякує Борису за виконану роботу", - повідомили в уряді.

За словами політичного кореспондента BBC Лори Кюнсберг, рішення Джонсона перетворило незручну і складну для прем`єра ситуацію на повномасштабну кризу. Пані Кюнсберг зазначає, що Джонсон був не лише одним із членів кабінету міністрів, а й "обличчям" кампанії щодо виходу Британії з ЄС перед референдумом 2016 року. Тому його відхід може стати додатковим приводом для чуток щодо можливої зміни лідера партії консерваторів. 

Як зазначає DW, Борис Джонсон у відкритому прем`єр-міністерці Терезі Мей пояснив причини свого кроку.

Ними є його незгода з м`якою політикою виходу країни з Євросоюзу, що проводиться урядом.

За словами Джонсона, Brexit повинен був стати шансом вести справи інакше, стати більш гнучкими і динамічними і максимально використовувати переваги Великобританії як відкритої, глобальної економіки. "Ця мрія вмирає, задихаючись в безглуздих сумнівах у самих собі", - написав Джонсон.

6 липня британський кабінет міністрів погодив колективну позицію щодо майбутніх переговорів з Євросоюзом. За його підсумками Мей оголосила, що Великобританія виступає за створення зони вільної торгівлі з ЄС для промислових і сільськогосподарських товарів після Brexit. На думку Джонсона, пропозиції, про які домовився уряд, є, по суті, виконанням розпоряджень Євросоюзу.

"Ми дійсно рухаємося до статусу колонії і багатьом буде важко побачити економічні та політичні переваги таких домовленостей", - вказав тепер уже колишній глава зовнішньополітичного відомства Великобританії.

Новим міністром закордонних справ Великобританії став Джеремі Хант, який раніше обіймав посаду міністра охорони здоров`я і соціальних справ.

На відміну від Джонсона, який виступав за цілковитий вихід з Євросоюзу, в тому числі в торговельному та митному аспектах, Хант мав репутацію противника виходу країни зі складу ЄС.