Уряд схвалив проект бюджету на 2019 рік на друге читання у ВР, дефіцит - ті ж 2,3% ВВП, - Мінфін

Все про економіку та фінанси

Кабмін схвалив проект держбюджету на 2019 рік до другого читання, повідомляє прес-служба Кабміну.

Прем’єр Володимир Гройсман закликав Верховну Раду проголосувати за документ вже наступного пленарного тижня.

«Важливо, аби бюджет був ухвалений до 1 грудня. Так ми отримаємо доступ до ресурсів МВФ, ЄС, Світового банку – аби забезпечити стабільність та обслуговування боргу. Всі пріоритети збережено. Так, близько 210 млрд виділяється на фінансування армії, підвищення зарплат безпековому блоку. Мінімальна зарплата тут сягне 10 тис. грн. Зберігаємо фінансування програм по медицині, освіті. Підвищимо зарплати науково-педагогічним працівникам. Продовжимо програми дорожнього будівництва. Виділяємо 55 млрд грн. Зберігаємо децентралізацію, місцеві бюджети отримають плюс 41 млрд грн», - констатував В. Гройсман.

Він нагадав, що з 1 січня відбудеться перерахунок пенсій військовим пенсіонерам, з 1 березня - перерахунок 12 млн пенсіонерів інших категорій. З січня починається програма монетизації субсидій.

Разом з тим, міністр оборони Степан Полторак вважає недостатнім фінансування оборони в проекті державного бюджету на 2019 рік. "На мою думку, фінансовий ресурс, який передбачено в бюджеті на 2019 рік на оборону - не на безпеку, а на оборону - є недостатнім", - сказав С.Полторак на засіданні уряду, пише "Інтерфакс-Україна".

Зокрема, за словами міністра, кошти необхідні на закупівлю озброєння і техніки, а також на інфраструктурні проекти. Серед іншого він наголосив, що недостатньо коштів на будівництво нових сховищ для боєприпасів, яке заплановано на нинішній і наступний роки.

У свою чергу прем`єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що направить до Ради національної безпеки і оборони пропозиції від Кабміну на підставі вимог міністра оборони для подальшого розгляду можливого перерозподілу витрат на оборону. Водночас він додав, що має намір доручити здійснити аудит усіх витрат Міноборони.

Міністерство фінансів під час доопрацювання проекту держбюджету України на 2019 рік до другого читання з урахуванням пропозицій Верховної Ради та президента змогло зберегти дефіцит у межах 2,3% валового внутрішнього продукту (ВВП), повідомила в. о. міністра Оксана Маркарова на засіданні Кабінету Міністрів.

"З усіма цими досить відповідальними змінами нам вдалося добитися головного - дефіцит бюджету залишається у рамках 2,3% (ВВП)", - сказала вона, представляючи документ.

О.Маркарова зазначила, що необхідність утримання дефіциту в таких межах пов`язана з безпрецедентними виплатами за державним боргом, які припадають на 2019 рік, - понад 400 млрд грн, а також необхідністю профінансувати всі пріоритети: безпеку, оборону, медицину, освіту та проекти розвитку, щоб темп зростання економіки був вищим за 3%.

"Відповідно на цей день цей держбюджет, який ми подаємо до другого читання, є відповідальним бюджетом розвитку країни", - наголосила глава Мінфіну.

Прем`єр-міністр Володимир Гройсман уточнив, що наступного року Україна має виплатити в рахунок обслуговування та погашення держборгу 417 млрд грн.

"Лише у травні місяці у нас повернення боргу $2,7 млрд! За один місяць! Це колосальний виклик, що потребує відповідальності та чесності у спілкуванні з людьми", - заявив глава уряду.