Уряд сформував наглядову раду "Нафтогазу", до неї увійшов у т.ч. глава "Укрексіма"

Все про економіку та фінанси

Прем`єор Володимир Гройсман на засіданні Кабміну озвучив імена шести членів нової наглядової ради НАК "Нафтогаз", пише "Економічна правда".

До списку потрапили:

- Клір Спотісед, яка, за словами Гройсмана, має багаторічний досвід у нафтогазовому секторі, створювала ринок газу у Великій Британії, а також працювала в Нацрегуляторі Британії;
- Бруно Лісква, котрий працював у енергетичних компаніях Франції;
- Амос Хохштайн, колишній дипломат США, котрий допомагав в питаннях реверсу газу, працював у Державному департменті США;
- Стів Хейсен, громадянин Канади, експерт по розвідці і добуванню газу;
- Олександр Гриценко, голова правління "Укрексімбанку".
- Сергій Попик, радник премєр-міністра з міжнародних питань, який, за словами Гройсмана, має значний досвід в дипломатичній роботі.

Прем’єр-міністр наголосив, що відбір робили спільно з міжнародними партнерами.

"Перед новою наглядовою радою буде стояти питання підвищення ефективності роботи компанії, проведення швидкого розділу постачання, добування і трейду. Буде завдання забеспечити різке зростання видобуток українського газу, підвищення ефективності управління компанією, зменшення її витрат, збільшення доходів, сприяння демонополізації ринку", - зазначив Гройсман.

Він також закликав до демонополізації ринку газу в Україні шляхом розділення функцій НАК "Нафтогаз України".

Нагадаємо, 19 вересня незалежні члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Пол Ворвік та Маркус Річардс вирішили піти у відставку.

Нагадаємо, навесні поточного року троє незалежних членів наглядової ради "Нафтогазу" Чарльз Проктор, Маркус Річардс і Пол Уорвік звернулися до уряду з попередженням про можливий відхід в разі відсутності зрушень у вирішенні хронічних проблем НАК.

Цю ж заяву підписала Юлія Ковалів, яка тоді займала посаду голови наглядової ради "Нафтогазу".
Чарльз Проктор на початку вересня повідомив, що залишить компанію 30 вересня.

3 квітня Ковалів написала заяву про припинення своїх повноважень як члена наглядової ради компанії за власним бажанням.

Загалом до наглядової ради "Нафтогазу" входило 5 членів: екс-міністр енергетики Володимир Демчишин, Юлія Ковалів та іноземці Пол Ворвік, Чарльз Проктор і Маркус Річардс.