Уряд погодив реструктуризацію боргів НАКу перед Укрексімом – на радість Газпромбанку

Все про економіку та фінанси

Кабмін погодив продовження дії і поліпшення умов двох кредитів, наданих Укрексімбанком для "Нафтогазу" в липні-жовтні 2008 року, пише «БізнесЦензор» з посиланням на розпорядження Кабміну №745-р від 18 жовтня.

"Змінами передбачається продовження терміну погашення кредитної заборгованості за кредитними договорами, зниження рівня процентної ставки, зменшення коефіцієнта забезпечення, продовження терміну надання в банк звітів про оцінку оформленого в забезпечення майна", - наголошується в коментарі до документу.

Крім того, розпорядженням погоджено надання НАК "Нафтогаз України" в забезпечення по кредитним договорам товару в обороті - природного газу.

"Прийняття акта сприятиме створенню передумов для рефінансування НАК "Нафтогаз України" в АТ "Укрексімбанк" заборгованості перед ВАТ "Газпромбанк" (Російська Федерація) щодо Угоди про надання термінової кредитної лінії від 2 липня 2012 року, а також поліпшенню існуючих умов кредитування", - зазначено в коментарі.

Як повідомлялося, в квітні "Нафтогаз України" і "Укрексімбанк" домовилися знизити процентну ставку за деякими кредитними договорами на загальну суму $390,3 млн із 10,5% до 9,9% річних, а також продовжити погашення боргу до квітня 2018 року.