Кабмін погодив пролонгацію кредиту Укргазбанку для "Нафтогазу" на 3,5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

13 лютого Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо погодження змін до кредитного договору від 12.07.2017, укладеного між Укргазбанком та «Нафтогазом», йдеться в повідомленні уряду.

“Змінами передбачається встановити щомісячну комісію за управління кредитними коштами в частині обслуговування позикового рахунку у розмірі не більше 0,5 відсотка річних, вивільнити частину товарів в обороті (природний газ), вивільнити із забезпечення майнових прав на отримання виручки компанією за договорами купівлі-продажу природного газу.

Реалізація розпорядження дозволить НАК «Нафтогаз України» своєчасно виконати зобов’язання перед державним бюджетом, покращити показники її фінансово-господарської діяльності, забезпечити здійснення закупівлі природного газу в достатньому обсязі для проходження опалювального періоду 2018/19 року”, - констатує Кабмін.

За даними ЗМІ, кредит "Нафтогазу" продовжать ще на рік. Причому одна з умов - “зменшення кредитного ліміту для НАКу до 2 млрд грн в цьому році і до 1 млрд грн до 2020 року” (цитата).

Нагадаємо, в червні 2017 року Кабмін узгодив залучення «Нафтогазом» кредитів в «Укргазбанку» на загальну суму 3,5 млрд грн на закупівлю газу й покриття касових розривів компанії. Як зазначалося, один кредит мав бути наданий у формі мультивалютної відновлювальної кредитної лінії з лімітом кредитування в еквіваленті 2 млрд грн, другий - у формі невідновлювальної кредитної лінії з лімітом кредитування 1,5 млрд грн.

У квітні-2018 Кабмін погодив річну пролонгацію вказаних кредитів.