Уряд: ДФС визначить критерії оцінки ризиків при реєстрації податкових накладних

Все про економіку та фінанси

Кабмін схвалив постанову, згідно з якою ДФС отримала право встановлювати критерії оцінки ризиків при реєстрації податкових накладних в системі моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР), пише «Інтерфакс-Україна».

Згідно з оприлюдненим також Порядком зупинки реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), ризиковість платника податків повинна визначатися його податковою історією. Показники, на основі яких податкова історія буде розцінена як позитивна чи негативна, затверджує ДФС за погодженням з Міністерством фінансів в електронній формі.

"Мінфін у дводенний термін погоджує або відсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податків", - йдеться в документі.

Згідно з Порядком, ДФС буде встановлювати ці критерії до 10 числа кожного місяця. Розраховані показники стають доступними для платника податків в електронному кабінеті.

У той же час постанова встановлює "відсікальний критерій" в розмірі 3% податкового навантаження від обороту і максимальну суму поставок в місяць в розмірі 500 тис. грн, уточнює Мінфін на своєму сайті.

Як повідомлялося, Верховна Рада в кінці минулого року внесла правки до Податкового кодексу, що передбачають, зокрема, зупинку СМКОР на два місяці. За цей час Кабмін зобов`язався визначити оптимальний порядок зупинки реєстрації податкових накладних в ЄРПН.