Уолл-стріт закрилася різким зниженням на фоні тривожних сигналів ринку облігацій

Все про економіку та фінанси

Основні індекси Уолл-стріт впали більш ніж на 3 відсотки у вівторок на чолі з банківським і промисловим сектором на тлі тривожних сигналів ринку облігацій про зростання економіки і відновлення занепокоєння інвесторів про глобальну торгівлю, пише Reuters.

Індекс S&P 500 показав максимальний одноденний спад в процентному обчисленні приблизно за два місяці.

Дохідність 10-річних держоблігацій США знизилася до мінімуму з середини вересня. Спред прибутковості 10-річних і 2-річних бондів скоротився до мінімальної позначки більш ніж за 10 років, що є вкрай важливим сигналом, оскільки так звана "інверсія" кривої дохідності - ситуація, при якій дохідність 2-річних облігацій стає вищою за прибутковість 10-літніх бондів, - передувала всім рецесій за минулі 50 років.

Часткова інверсія кривої дійсно сталася: дохідність дворічних і трирічних облігацій трималася вище за дохідність п`ятирічних держбондів другий день поспіль.

Індекс Dow Jones закрив сесію зниженням на 3,1 відсотка до 25.027,07 пункту, індекс S&P 500 - на 3,24 відсотка до 2.700,06 пункту, індекс Nasdaq Composite - на 3,8 відсотка до 7.158,43 пункту.

Нью-Йоркська фондова біржа і Nasdaq будуть закриті в середу через загальнонаціональну жалобу в зв`язку зі смертю колишнього президента США Джорджа Буша-старшого, який помер в п`ятницю у віці 94 років.

Фінансовий сектор, особливо чутливий до волатильності ринку облігацій, просів на 4,4 відсотка.

Чутливий до ситуації в торгівлі промисловий сектор зменшив 4,4 відсотка, при цьому акції Boeing і Caterpillar подешевшали на 4,9 і 6,9 відсотка відповідно.