"Укрзалізниця": для закупівлі нових локомотивів General Electric слід підвищити тарифи

Все про економіку та фінанси

Укрзалізниця (УЗ) поки не знайшла фінансування для продовження контракту з постачання локомотивів TE33A серії Evolution з американською General Electric, а також для закупівлі нових електровозів, повідомив директор з економіки та фінансів УЗ Андрій Рязанцев, пише liga.net.

"Ми отримуємо за контрактом 30 локомотивів GE і поки що немає продовження цієї програми. Щоб продовжити закупівлю далі потрібні гроші. У нас має бути фінансування достатнє, щоб платити по $4 млн за кожен наступний локомотив, - сказав Рязанцев. - Чому? Тому що схлопнулася наша маржа від підвищення тарифів на 15% в 2017 році. За цей час всі товари подорожчали на 25% і більше. Якщо ми не зробимо нормальне, адекватне коригування тарифу цього не матимемо ніколи (нових локомотивів, - ред.)".

За словами Рязанцева, без підвищення тарифу на вантажоперевезення УЗ також не зможе провести закупівлю нових електровозів, яку компанія планувала провести в 2019 році.

"Я можу планувати все що завгодно. Але, для того щоб прийти до китайців я повинен їм сказати, хлопці я у вас в наступному році хочу купити 100 машин. Але для цього потрібно ввести автоматичну індексацію тарифу, щоб я розумів, що я виконаю свої зобов`язання перед цими людьми. Ми готові з усіх точок зору. Але нам необхідний справедливий економічний тариф, тоді ми зможемо купувати нові локомотиви, в тому числі і електровози", - сказав топ-менеджер.

Нагадаємо, раніше Андрій Рязанцев заявив, що підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення на 16,6%, ініційоване УЗ, відкладається з лютого 2019 року на березень. Зараз запропонований проект індексації тарифу знаходиться в Міністерстві інфраструктури України.

Нагадаємо, що згідно з фінансовим планом УЗ на 2019 рік, перевізник планує підняти тарифи на вантажні і пасажирські перевезення. Зокрема, фінплан передбачає підвищення тарифів на вантажні перевезення в чотири етапи, в прив`язці до індексації на ІЦВ: з 1 лютого 2019 - на 16,6%, з 1 квітня - на 2,5%, з 1 липня - на 5%, з 1 жовтня - на 7,5%.

23 лютого 2018 року Укрзалізниця підписала угоду на $1 млрд з General Electric про постачання 225 нових і модернізацію 75 старих локомотивів для залізниць України. Угода передбачає два етапи співпраці, які повинні бути реалізовані протягом 10 років.

За контрактом перша партія тепловозів TE33A серії Evolution складається з 30 одиниць. Компанія поставила в цілому вже 15 локомотивів. Ще п`ять проходять доукомплектацию на КВБЗ. Раніше, глава УЗ Євген Кравцов заявляв, що всі 30 тепловозів в рамках першого етапу співпраці з GE будуть поставлені в Україну в 2019 році.

Вартість одного локомотива оцінюється в $4,68 млн із урахуванням ПДВ. Сума контракту за першу партію поставок становить $ 140 млн. Перший етап співпраці з GE передбачає локалізацію в Україні на рівні 10%. Поступово рівень локалізації в Україні обіцяють довести до 40%.

Раніше стало відомо, що НАБУ почало розслідувати покупку локомотивів General Electric. У антикорупційний орган підозрюють, що тепловози були закуплені за завищеними цінами.