"Укртрансгаз" звинуватив облгази Фірташа в спробі зриву поставок газу споживачам

Все про економіку та фінанси

"Укртрансгаз" в офіційній заяві констатував, що звертається до правоохоронних органів через "сплановані незаконні дії групи РГК на газовому ринку" (цитата), пише "БізнесЦензор".

"Групою РГК була здійснена спроба масштабної провокації з метою зриву поставок газу споживачам в розпал опалювального періоду та «переділу» ринку газу.

03 грудня афілійовані з групою РГК компанії (ТОВ «РГК Трейдинг» та обласні газзбути) синхронно подали в Інформаційну платформу Укртрансгазу фіктивні заявки на постачання газу близько 100 споживачам по всій Україні. При тому зазначені споживачі вже мали заведені номінації на грудень від своїх чинних постачальників, з якими в них були укладені договори. Така аномальна активність компаній РГК була зафіксована у всіх регіонах України крім Кіровоградської, Одеської, Донецької та Луганської областей (Інформація щодо задвоєних обсягів при обробці електронного файлу станом на 03.12.2018).

Варто зазначити, що у випадку подачі номінацій від декількох компаній на одного споживача, відповідно до Кодексу ГТС, Укртрансгазу необхідно додатково отримати листи-підтвердження від такого споживача, що збільшує тривалість опрацювання номінацій. Зазвичай Оператор ГТС може отримати в день не більше 2 подібних задвоєних заявок, як правило, внаслідок технічних помилок.

Наступним кроком спланованої провокації стало резонансне та демонстративне відключення газу підприємствам та закладам соціальної сфери операторами ГРМ (облгази), що входять в ту ж таки групу РГК. Відключення відбувалися, починаючи з 03 грудня, в порушення встановленої законом процедури під приводом начебто відсутності підтверджених номінацій. Їх очевидна мета – дискредитувати роботу державного підприємства Укртрансгаз та, в незаконний спосіб, стати постачальником для ряду великих та платоспроможних споживачів газу.

Звертаємо увагу на те, що решта компаній-постачальників вчасно і корректно подають номінації/реномінації через Інформаційну платформу на грудень, які в шатному режимі опрацьовуються Оператором ГТС.

Наразі ситуація зі зловмисним здвоєнням номінацій повністю врегульована співробітниками Укртрансгазу, постачальники отримали підтвердження коректних заявок.

У результаті спроби масштабної дестабілізації ринку природного газу, Укртрансгаз звертається до НКРЕКП, Антимонопольного комітету, правоохоронних органів та СБУ з проханням вжитих всіх необхідних дій з притягнення до відповідальності організаторів та виконавців цієї злочинної оборудки. Адже подібні незаконні дії в розпал опалювального періоду та особливо на території областей, де введено воєнний стан, можуть спричинити катастрофічні наслідки для країни", - йдеться в заяві "Укртрансгазу".

Раніше в РГК заявили, що причиною припинення газопостачання поштовим відділенням в ряді регіонів 3 грудня газорозподільними компаніями стала відсутність номінацій для "Укрпошти" від оператора ГТС України АТ "Укртрансгаз", який підтвердив номінації лише ввечері того ж дня.

Раніше генеральний директор ПАТ "Укрпошта" Ігор Смілянський заявив, що в багатьох областях України почали відключати поштові відділення від газу і пригрозив припинити доставку рахунків і збір платежів за спожитий населенням газ у відповідь на такі дії, в яких він звинуватив газорозподільні підприємства.