Укрсоцбанк обіцяє збільшити капітал на дещо більшу суму, ніж вимагає НБУ

Все про економіку та фінанси

Група UniCredit за попередньою домовленістю докапіталізує UniCredit Bank (ПАТ «Укрсоцбанк») у дещо більшому розмірі, ніж того вимагає НБУ. Про це повідомила прес-служба банку у відповідь на запит Finbalance, посилаючись на слова генерального менеджера UniCredit Bank Мауро Маскіо.

Про яку саме суму йдеться, в банку не уточнили. Водночас зауважили, що минулої весни UniCredit Bank в Україні вже було докапіталізовано на 500 млн дол.

За даними UniCredit Bank, на 01 лютого 2016 року його значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу було на рівні 11,05%.

Нагадаємо, що "Альфа-Груп" та UniCredit Group підписали угоду, в рамках якої в обмін на 100% акцій «Укрсоцбанку» UniCredit отримає міноритарну частку в ABH Holdings в розмірі 9,9%.

Як зазначали в ABH Holdings S. A., після завершення цієї угоди «Укрсоцбанк» буде об`єднаний упродовж декількох років з «Альфа-банком».

За даними АУБ, за січень-листопад 2015 року збиток «Укрсоцбанку» склав 9,72 млрд грн. У 2014 році він задекларував збиток 2,66 млрд грн за нацстандартами фінзвітності та 3,366 млрд грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

Співвідношення резервів до кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 51,3%, по фізособам - 105,8%. За даними Fitch, на кінець І кварталу-2015 рівень NPLs (кредити з про строчкою більш ніж 90 днів) і реструктурованих позик у банку складав близько 80% портфелю. На кінець вересня-2015 значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу було на рівні 15,57% (за вимогами НБУ має бути не менше 10%).

Торік у І кварталі «Укрсоцбанку» довелося збільшити власний капітал на 250 млн дол. Це відбулося фактично за рахунок переоформлення в капітал кредиту, отриманого раніше від материнської структури. Крім того, наприкінці червня НКЦБФР зареєструвала випуск та проспект емісії акцій ПАТ "Укрсоцбанк" на 5,5 млрд грн.

Про позов Укрсоцбанку до агрохолдингу "Мрія" на 1,2 млрд грн читайте тут, на 500 млн грн до агрохолдингу ТАКО - тут, про судові спори з агрохолдингом "Креатив" - тут. Про спроби компанії, не чужої позичальнику, відсудити в Укрсоцбанку 407 млн грн див. тут.