"Укрпошта" просить дозвіл в уряду і ВР на продаж непрофільних активів

Все про економіку та фінанси

ПАТ "Укрпошта" висловлюється за необхідність продажу деяких поштамтів та інших непрофільних активів і ратує за внесення необхідних законодавчих змін, пише "Інтерфакс-Україна".

"Під час корпоратизації статутний капітал "Укрпошти" було, зокрема, сформовано з об`єктів нерухомості. Це 1,3 млн кв. м об`єктів, з яких 25% ми вже не використовуємо. З них багато об`єктів, типу поштамтів, які, можливо було б краще перетворити на готель чи офісні будівлі, ніж утримувати там бухгалтерію і операційно-облікові підрозділи "Укрпошти". Приватна компанія собі такого не дозволила б", - сказав директор із управління нерухомим майном та інфраструктурою "Укрпошти" Дмитро Сенніченко під час круглого столу.

Водночас він зазначив, що підприємство зараховано до об`єкта стратегічних об`єктів. Відповідно ні сама "Укрпошта", ні її окремі об`єкти не підлягають приватизації.

"Ми працюємо з урядом, з парламентом, щоб внести правки до прикінцевих положень (закону "Про приватизацію"), щоб дозволити продавати непрофільні об`єкти за прозорою процедурою, з дозволу рад або управляючих органів, з незалежною оцінкою, оскільки у нас майже 30% неробочих об`єктів, які руйнуються. Це і санаторії, і профілакторії й інші об`єкти", - сказав Д.Сенніченко.

У свою чергу глава офісу Національної інвестиційної ради (НІС) Юлія Ковалів повідомила, що наявність значного обсягу непрофільних активів властиво не лише "Укрпошті", а й іншим великим держпідприємствам.

"Якщо подивитися на перелік стратегічних, заборонених до приватизації підприємств, всередині кожної з цих структур є дуже велика кількість непрофільних активів... Це може бути нерухомість, сільськогосподарські підрозділи при нафтогазових компаніях, в Укрзалізниці" та інші непрофільні активи, які фактично не є меншими за вартістю, ніж, наприклад, Запорізький алюмінієвий комбінат", - сказала вона.

За її словами ці об`єкти дуже цікаві, як внутрішнім, так і зовнішнім інвесторам. За певного структурування їхній продаж може стати паралельним процесом до приватизації держпідприємств.

"Цей паралельний блок не можна втрачати. Це також є можливістю реструктуризувати компанії, оптимізувати їхню діяльність і залучити інвесторів, особливо якщо говорити про всі непрофільні агрокомпанії, медустанови, а також нерухомість", - сказала Ю. Ковалів.