Укргазбанк оскаржує ліквідацію компаній з холдингу "Агро-Союз"

Все про економіку та фінанси

20 березня Західний апеляційний госпсуд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою Укргазбанку на ухвалу Госпсуду Львівської області від 23.01.2019 (у справі №914/3604/15), якою було затверджено звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс банкрута ТОВ “Виробниче підприємство “Агро-Союз” та ліквідовано цю компанію.

Вказаною ухвалою від 23.01.2019 суд першої інстанції серед іншого визначив, що вимоги всіх кредиторів до банкрута (у в т.ч. вимоги Укргазбанку на 83,4 млн грн, Укрексімбанку - на 94,2 млн грн, Укрсоцбанку - на 134,5 млн грн, ТОВ “Фінансова компанія Кавертон” - 273,2 млн грн) “вважаються погашеними”, а “виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню” (цитати).

Згідно з судовими матеріалами, в ліквідаційному балансі компанії-боржника наводилися дані, що “активи у підприємства-банкрута відсутні”, а загальний розмір заборгованості - 834,9 млн грн.

У держреєстрі засновниками ТОВ “Виробниче підприємство “Агро-Союз” вказані ТОВ "Агро-Союз-Україна" і ТОВ "ТС Агро-Союз".

7 березня Західний апеляційний госпсуд відкрив ще одне апеляційне провадження за апеляційною скаргою Укргазбанку - на ухвалу Госпсуду Львівської області від 22.01.2019 (в справі №914/3812/15), якою затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ТОВ «Компанія «Агро-Союз» (у нього такі ж засновники, як і в ТОВ “ВП “Агро-Союз” ).

Суд першої інстанції вирішив вважати “погашеними” вимоги низки кредиторів, у т.ч. Укргазбанку - на 77,2 млн грн, Укрсоцбанку - на 294 млн грн, Райффайзен Банку Аваль - на 34,5 млн грн, Укрексімбанку - на 95,8 млн грн, ТОВ “Фінансова компанія “Кавертон” - на 162 млн грн.

Відповідно до ліквідаційного балансу ТОВ «Компанія «Агро-Союз» на 20.12.2018, у компанії були відсутні активи.

Додамо, що Госпсуд Івано-Франківської області розглядає справу №909/1278/15 про банкрутство ПрАТ “Агро-Союз” (за даними НКЦПФР, на кінець ІІІ кварталу-2018 власником майже 99,6% акцій цієї компанії було ТОВ "Агро-Союз-Україна").

Ця справа перебуває на стадії розпорядження майном боржника.

Про свої вимоги до ПрАТ “Агро-Союз” заявили в т.ч. Укргазбанк (34,4 млн грн - вимоги не забезпечені заставою майна боржника та 96,3 млн грн - забезпечені вимоги), Райффайзен Банк Аваль (29,3 млн грн), Укрексімбанк (78,8 млн грн), Укрсоцбанк (131,5 млн грн), ТОВ "Фінансова компанія "Кавертон" (228,6 млн грн).

За даними учасників агроринку, реальними співвласниками холдингу “Агро-Союз” є Володимир Хорішко та Сергій Прокаєв (за даними держреєстру, він є гендиректором ТОВ "Агро-Союз-Україна").

У 2017 році В. Хорішко заявляв журналістам, що на фінансовий стан холдингу вплинула складна економічна ситуація в державі, проблеми в банківській системі, високе боргове навантаження, зниження продажів техніки на російському ринку. “Проте ми залишаємося в ключових бізнесах і повертаємося до нормальної роботи”, - зазначав В. Хорішко.

За даними холдингу “Агро-Cоюз”, він об`єднує групу підприємств, які працюють в країнах СНД та Європи, займаються “вивченням і впровадженням інноваційних технологій у сільському господарстві, агроконсалтингом, виробництвом сільгосппродукції, виробництвом і реалізацією сучасної агротехніки, сервісним обслуговуванням і постачанням запчастин” (цитата).