Укргазбанк майже вдвічі поліпшив показники ліквідності

Все про економіку та фінанси

Згідно зі звітністю Укргазбанку, на 1 квітня його значення LCRвв (норматив коефіцієнта покриття ліквідністю за всіма валютами; має бути не менше 80%) становило 183,3%, тоді як на 1 січня було 103,8%.

При цьому на 1 квітня значення LCRів (норматив коефіцієнта покриття ліквідністю в іноземній валюті; має бути не менше 50%) в Укргазбанку було на рівні 110,1%, тоді як на 1 січня - 64%.

Як писав Finbalance, за підсумками січня-лютого Укргазбанк був лідером на банківському ринку за сумарним зростанням обсягу депозитів юросіб та фізосіб. На фоні цього за перші два місяці 2019 року борг Укргазбанку перед НБУ по кредитам рефінансування впав на понад 4,2 млрд грн (з 4,3 млрд грн до 53,3 млн грн).

Нагадаємо, коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR) був введений Нацбанком з 01.12.2018. Він встановлює мінімально необхідний рівень ліквідності для покриття чистого очікуваного відтоку коштів з банку протягом 30 днів з урахуванням стрес-сценарію. На першому етапі мінімально необхідне значення встановлене на рівні 80%. У подальшому цей показник буде підвищений до 100%.

У грудні НБУ вирішив пом’якшити на півроку мінімальне значення нормативу LCR в іноземній валюті з 80% до 50%.

"Уточнені розрахунки LCR в іноземній валюті, які банки здійснювали у грудні цього року, засвідчили необхідність пом’якшення вимог терміном на півроку. Протягом цього періоду банки зможуть збільшити обсяг високоякісних ліквідних активів (ВЛА) в іноземній валюті, необхідних для виконання нормативу, адже в цей час будуть погашені окремі випуски облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в іноземній валюті, які є у власності банків.

Методика розрахунку нормативу передбачає, що власне ОВДП в іноземній валюті із залишковим терміном погашення понад 30 днів враховуються лише до ВЛА для розрахунку нормативу LCR за всіма валютами і не враховуються як ВЛА для LCR в іноземній валюті”, - констатував Нацбанк.

Як писав Finbalance, за даними НБУ, на 1 березня серед працюючих банків два учасники ринку порушували норматив коефіцієнта покриття ліквідністю за всіма валютами (LCRвв; має бути не менше 80%). Йдеться про Місто Банк (18,23%) та Комінвестбанк (58,27%).

На 1 квітня LCRвв у Місто Банку становив 47,54%, у Комінвестбанку - 80,34%.