Укргазбанк і НЕФКО виділяють 10 млн євро для МСБ на проекти відновлювальної енергетики

Все про економіку та фінанси

Укргазбанк та Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) запустили нову програму для підтримки впровадження в Україні проектів відновлюваної енергетики, йдеться в заяві Укргазбанку.

Як зазначається, програма з бюджетом 10 млн євро фінансуватиме проекти малих та середніх підприємств (МСП) протягом 7-річного періоду.

НЕФКО підписала кредитну угоду з Укргазбанком на суму 5 млн євро, і ще 5 млн євро інвестує у програму Укргазбанк.

“Програма надаватиме кредитування для впровадження проектів відновлюваної енергетики на території всієї країни. Очікується, що фонди програми будуть повністю використані вже у першому кварталі 2019 року”, - йдеться в повідомленні банку з держкапіталом.

За даними Укргазбанку, з 2016 року він профінансував понад 140 проектів у сфері чистої енергетики з використанням біопалива, гідроенергії, сонячної та вітряної енергії із загальною потужністю об’єктів 845 мегават.

Зараз НЕФКО кредитує ряд банків в основних країнах своєї діяльності у Східній Європі та підтримує впровадження проектів енергоефективності та відновлюваної енергетики в приватному секторі. Починаючи з 2008 року, НЕФКО надала кредитне фінансування трьом аналогічним програмам спільно з українськими банками, а також безпосередньо фінансувала інші проекти у сфері енергоефективності та відновлюваної енергії. Поточний портфель проектів НЕФКО в Україні налічує 140 проектів, що знаходяться на різних етапах.