Укргазбанк дасть 1 млрд грн компанії Бабакова, який голосував за анексію Крима

Все про економіку та фінанси

Державний Укргазбанк надасть кредит в розмірі 910 млн грн (близько $33 млн) для ПрАТ «Прем`єр Палац», яке входить в групу VS Energy російських підприємців Олександра Бабакова, Євгенія Гінера і Михайла Воєводіна, пише агентство «ЛігаБізнесІнформ».

Інформація про надання позики розміщена в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

22 грудня 2017 року акціонери ПрАТ «Прем`єр Палац» схвалили укладання генеральної кредитної угоди з Укргазбанком на 910 млн грн. Іншим рішенням акціонери ПрАТ погодилися надати в заставу за кредитом будівлю готелю «Прем`єр Палац» в Києві площею 27 700 кв м. Згідно з повідомленням, ринкова вартість цієї будівлі становить 979,5 млн грн. Інші умови кредитної угоди в повідомленні не розкриваються.

62,2% ПрАТ «Прем`єр Палац» належать кіпрській Pumori Enterprises Investments Ltd, 29,1% - Східно-Європейській готельній компанії (Київ).

Бенефіціарами ПрАТ в українському реєстрі юросіб значаться громадяни Латвії Дідзіс Берзініс і Віліс Дамбініс, а також громадянка Словаччини Наталія Селіванова (проживає у Франції) і громадянин Німеччини Геннадій Соколов. Це номінальні власники бізнесу. Зазначені особи також є кінцевими бенефіціарами електрометалургійного підприємства Дніпроспецсталь, яке VS Energy контролює з жовтня 2008 року.

Дамбініс - один із власників компанії VS Energy International NV (Нідерланди), на яку оформлені енергетичні активи VS Energy в Україні. Це вісім енергопостачальних компаній (обленерго). Раніше він працював директором V.D. Nominees Limited (Маршаллові острова), яка в свою чергу керувала офшорками AED International Ltd і NYX Management Limited. Згідно панамським документам, співвласниками NYX Management є російські бізнесмени Михайло Воєводін і Євген Гінер.

Наталія Селіванова з 2009 по 2014 рік була співвласником словацької компанії Rokosan s.r.o. разом з Іриною Олександрівною Бабаковою, дочкою Олександра Бабакова.

Сам Бабаков - колишній віце-спікер Держдуми Росії - перебуває під санкціями США і ЄС. У 2014 році він голосував за анексію Криму.

Євген Гінер офіційно володіє в Україні Першим інвестиційним банком (PIN Банк). У Криму йому належить 100% компанії Севенергосбит, яка з 2016 року здійснює поставки електроенергії в Севастополі замість української ПАТ Севастопольенерго (входить в VS Energy). Бабакова, Гінера і Воєводіна немає в українських списках санкцій.