Укрексімбанк заявив про 2 млрд боргу "Укрпідшипника" Клюєвих, який в процедурі банкрутства

Все про економіку та фінанси

У січні 2018 року Госпсуд Донецької області відкрив провадження в справі про банкрутство ПрАТ “Укрпідшипник” (власники - брати Клюєві) та ввів процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів.

28 лютого суд прийняв до розгляду заяву Укрексімбанку про визнання його кредитором ПрАТ “Укрпідшипник” на 2,035 млрд грн.

Крім того, про свої вимоги до підприємства на 107,9 млн грн заявив у т.ч. Промінвестбанк, а також компанія "Тіша Інвестментс ЛТД" (Британські Віргінські острови) - на 424,6 млн грн.

Додамо, що 13 березня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу ПрАТ “Укрпідшипник” на ухвалу Госпсуду Донецької області від 07.09.2017 та постанову Донецького апеляційного госпсуду, якими підприємству було відмовлено в задоволенні заяви про відстрочку до 01.09.2018 виконання рішення Госпсуду Донецької області від 26.11.2015 про стягнення з нього на користь Укрексімбанку 41 млн євро заборгованості.

Згідно з судовими матеріалами, раніше суди вже надавали відстрочку для ПрАТ "Укрпідшипник" на виплату боргу для Укрексімбанку до 01 вересня 2017 року. Клопотання про повторну відстрочку боржник обгрунтовував скрутним фінансовим становищем, частковим погашенням заборгованості в розмірі 1,2 млн грн, а також наміром відчужити нерухоме майно, від продажу якого, як зазначалося, планується отримання 326 млн грн.

Як писав Finbalance, ПрАТ “Укрпідшипник” раніше декларувало намір укласти договір купівлі-продажу таких нежитлових будівель, належних йому на праві власності заявнику:

- адміністративно-офісного будинку (літ.А), площею 3 132,90кв.м., який розташовано за адресою: м.Київ, вул.Різницька, б.3;
- адміністративно-офісної будівлі, літ.А-5 з перехідною галереєю та сходинно-ліфтовим блоком загальною площею 3 512,1 кв.м., які розташовані за адресою: м.Донецьк, вул.Челюскінців, б.161;
- адміністративної будівлі літ.А-4 площею 2 251,90кв.м., гаражу літ.Б-1 площею 20,1кв.м., гаражу літ.В-1 площею 20,1кв.м., гаражу літ.Г-1 площею 20,2кв.м., огородження №1-7, замощення 1, загальною площею 2 312,3кв.м., що знаходиться за адресою: м.Донецьк, бул.Шевченка, б.9а.

Раніше суди хоча й підтвердили правомірність кредитних вимог Укрексімбанку на 41 млн євро, проте вони вирішили, що борг має повертати ПрАТ "Укрпідшипник" (позичальник), тоді як зобов’язання ПАТ "Артемівський завод по обробці кольорових металів" та ПрАТ "Артемівський машинобудівний завод "Вістек" за договорами поруки були визнані припиненими (з огляду, зокрема, на збільшення обсягу відповідальності як поручителів через внесення змін у кредитний договір без отримання на те їх згоди).

Про інші борги структур ім. Клюєвих перед Укрексімбанком читайте тут.

Дані СБУ щодо дозволу НБУ для Промінвестбанку на виплату боргу Клюєвих перед китайцями - тут.