Укрексімбанк заявив про борг Дельта Банку на 1,4 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Госпсуд м. Києва розглядає позов Укрексімбанку до ліквідатора Дельта Банку, в якому держбанк просить суд зобов’язати ліквідатора Дельта Банку включити його вимоги до реєстру акцептованих вимог кредиторів вказаного банку-банкрута на загальну суму 1,44 млрд грн та окремо внести до реєстру акцептованих вимог кредиторів грошові вимоги позивача на суму 416,1 млн грн.

09 червня суд зобов’язав Укрексімбанку надати суду, зокрема, належні докази для підтвердження направлення відповідачеві розрахункового документу щодо переказу залишку коштів позивача у сумі 52,6 млн грн (за договором №110912-Л про відкриття та ведення кореспондентського рахунку від 11.09.2012), а також пояснення щодо погашення (часткового погашення) заборгованості відповідача за облігаціями серії V, W, X, Y, Z, A1, B1, C1.

Як писав раніше Finbalance, згідно судовими матеріалами, Дельта Банку передавав у заставу для Укрексімбанку – в рамках забезпечення виконання зобовязань – майнові права за кредитним та іпотечним договором, які укладалися, зокрема, ТОВ «Стройбуд Іллічівськ».

Крім того, згідно з іншими судовими матеріалами, у 2015 році мажоритарний акціонер Дельта Банку Микола Лагун подавав позов до ТОВ «Агроновоком» (ТОВ "Марількомфрукт") і Укрексімбанку щодо визнання недійсним договору поруки, який був укладений у 2011 році між М. Лагуном та Укрексімбанком.

У 2016 році Госпсуд Миколаївської області в рамках справи про банкрутство ТОВ "Марількомфрукт" визнав грошові вимоги держбанку до підприємства на суму 1,32 млрд грн.

25.05.2016 Госпсуд м. Києва задовольнив позов Укрексімбанку та прийняв рішення звернути стягнення на нерухоме майно, що належить ТОВ «Крем-1» (серед кінцевих бенефіціарів якого була Антоніна Лагун – сестра Миколи Лагуна), в рахунок погашення боргу ТОВ «Агроновоком» на 44,3 млн дол і 27,06 млн грн (заборгованість виникла на підставі договору від 29.12.2011 про кредитування шляхом відкриття безвідкличного документарного непокритого акредитиву).

Йшлося про земельні ділянки на 28,45 га у Київській області (Києво-Святошинський район, с. Білогородка), цільове призначення яких – під житлову забудову, землі житлової та громадської забудови. Суд встановив спосіб реалізації предмета іпотеки «шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження за початковою ціною реалізації, визначеною в ході виконавчого провадження суб`єктом оціночної діяльності».

Про судові війни Фонду гарантування за активи Дельта Банку з НБУ читайте тут і тутз Ощадбанком - тут, з ДІУ - тутз Cargill - тут і тут. Про перипетії довкола депозиту "МТС" у Дельта Банку див. тут, "Фокстрот" - тут.

Про розслідування Генпрокуратури та Нацполіції щодо Миколи Лагуна (основного власника Дельта Банку) і працівників НБУ читайте тут і тутПро звинувачення білоруських правоохоронців на адресу М. Лагуна в розкрадання коштів білоруського Дельта Банку читайте тут

Про визнання Вищим госпсудом недійсною поруки М. Лагуна по зобов`язанням Дельта Банку перед Ощадбанком на 4,3 млрд грн читайте тут

Про визнання недійсною застави 222 автомобілів Mercedes-Benz, 638 Chevrolet та Opel, 1,5 тис ЗАЗ, наданих корпорацією "УкрАВТО" під кредит у Дельта Банку, читайте тутПро інші невдалі судові спори ліквідатора "Дельта Банку" з позичальниками читайте тут і тут

Про розслідування ДФС щодо дріблення депозитів у Дельта Банку (в т.ч. у контексті коштів СК "Арсенал Страхування") див. тут.

За даними Фонду гарантування, коли в Дельта Банк була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізосіб у ньому становив 31,4 млрд грн, а юросіб – 12,4 млрд грн.

На 01.06.2017 вкладникам Дельта Банку в межах гарантійної суми було виплачено 15,57 млрд грн (96,8% запланованих виплат), передусім, за рахунок емісійних коштів.

За даними Фонду, ринкова вартість активів Дельта Банк» була визначена незалежними оцінщиками на рівні 27,4 млрд грн, що становить 30% від суми, зазначеної «на папері» на 1 січня 2017 року (94,27 млрд грн). 

У квітні НБУ заявляв, що борг Дельта Банку перед ним по кредитам рефінансування становить 8 млрд грн.