Українські металурги оцінюють на $100 млн збитки через ввізне мито Трампа

Все про економіку та фінанси

Збиток українських металургів через введені президентом США ввізні мита на сталь можуть перевищити $100 млн в рік. Про це заявив президент об`єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, пише "ЛігаБізнесІнформ".

Також він розповів, що найбільше постраждають групи компаній "Метінвест" бізнесмена Ріната Ахметова та "Інтерпайп" бізнесмена Віктора Пінчука.

"Головний негатив - це не тільки і не стільки втрата американського ринку, скільки вплив цього мита на інші ринки. Тобто Україна може постраждати в меншій мірі, ніж та ж Туреччина і ЄС, але загальне порушення цих потоків сталы призведе до того, що ЄС і Туреччина будуть посилювати свою політику щодо імпорту, в тому числі і української продукції на свої ринки ", - сказав Каленков.

Він додав, що розцінює шанси продукції українських металургів повернутися на американський ринок як невеликі.

Як повідомлялося, 8 березня 2018 року президент США Дональд Трамп прийняв рішення ввести з 23 березня додаткові захисні мита в розмірі 25% на імпорт певних видів металопродукції походженням з усіх країн, крім Канади і Мексики, в цілях захисту внутрішнього ринку США.