Україна й далі наполягає на списанні 40% боргів, - джерело

Все про економіку та фінанси

Оновлена пропозиція Україні для кредиторів щодо реструктуризації боргів включає зниження номінальної вартості єврооблігацій на 40%. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з ходом переговорів.

Нагадаємо, що міністр фінансів Наталія Яресько вчора повідомила, що Мінфін надіслав кредиторам оновлену пропозицію щодо реструктуризації боргів. Вона зауважила, що це «останній шанс» домовитися в найближчі тижні, інакше уряд скористається правом, наданим йому Верховною Радою, для замороження виплат по боргам. При цьому Н. Яресько вважає оновлену пропозицію компромісною, оскільки вона серед іншого передбачає використання інструменту відновлення вартості для власників облігацій на випадок, якщо ситуація в Україні буде покращуватися скоріше, ніж зазначено у прогнозах програми МВФ.

Це означає, що фактичний обсяг списання заборгованості України може виявитися меншим, якщо динаміка української економіки буде ліпшою, ніж наразі очікується.

Водночас Lutz Roehmeyer - керуючий інвестиціями Landesbank Berlin Investment GmbH (Берлін) в т.ч. в українські папери, вважає, що 40% списання – занадто високий показник, щоб бути «прийнятним компромісом».

При цьому Giuliano Palumbo – фінансовий менеджер Arca SGR (Мілан), який допомагає стежити за портфелем цінних паперів на 3 млрд дол. ринків, що розвиваються, вважає, що загроза застосування Кабміном України мораторію на виплату зовнішніх боргів є цілком реальною.

Нагадаємо, що в пятницю директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що Фонд вітає зусилля уряду України щодо досягнення угоди з кредиторами в частині реструктуризації заборгованості, і це дозволить Фонду й надалі підтримувати Україну «беручи до уваги правило щодо кредитування в разі простроченого боргу, навіть у разі, якщо досягнути домовленостей з кредиторами у терміни, передбачені програмою, не вдасться».

Таким чином, К. Лагард фактично повторила тезу, озвучену минулого тижня, про те, що МВФ буде кредитувати Україну, навіть у разі замороження виплат по боргам (читайте – у випадку дефолту).

Разом з тим керівник МВФ підкреслила, що «успіх програми [співпраці між Україною та МВФ] також залежить від швидкого завершення боргової операції за активної участі всіх зацікавлених сторін».