Україна ввела санкції проти 1,1 тис фізичних і юридичних осіб

Все про економіку та фінанси

Слідом за Канадой і США, Україна ввела санкції проти 848 фізичних та 294 юридичних осіб за будівництво Керченського моста, захоплення українських військових моряків у Керченській протоці і порушення порядку відвідування анексованого Росією Криму. Про це йдеться в доповненнях до указу Президента №82 від 19 березня, пишуть "Українські новини".

Цим указом вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 19 березня "Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Застосовуються санкції у відношенні 848 фіз- і 294 юросіб.

Згідно з повідомленням прес-служби РНБО, санкції введено проти тих, хто був залучений у процес будівництва транспортного переходу через Керченську протоку; причетний до нападу і захоплення українських військових катерів і незаконного утримання українських моряків; організовував і сприяв проведенню "виборів" на окупованих територіях Донбасу і Криму; порушував українське законодавство про в`їзд / виїзд до Криму; поширює видавничу продукцію антиукраїнського змісту; незаконно отримав і використовує музейні зібрання, що належать Україні.

"Крім того, санкції застосовані до керівників Ради Федерації Федеральних зборів РФ і депутатів Державної Думи РФ. РНБО України також ввів обмежувальні заходи проти окремих фізичних і юридичних осіб, щодо яких застосували санкції ЄС, США і Канада. Також на підставі пропозицій Національного банку України продовжено санкції до 4 банків з капіталом держави-агресора", - сказано в повідомленні РНБО.

При цьому за поданням Служби безпеки України скасовано санкції проти 8 юридичних осіб, більшість із яких припинили господарську діяльність.