Україна увійшла в ТОП-100 рейтингу Doing Business-2015

Все про економіку та фінанси

Згідно з результатами нової доповіді Групи Світового банку Doing Business 2015, Україна у 2013 – 2014 роках продовжувала поліпшувати умови ведення бізнесу для місцевих підприємців, незважаючи на економічну кризу та політичні потрясіння. Позиція України в рейтингу легкості ведення бізнесу, з урахуванням розширення наборів кількох показників у цьогорічній доповіді, поліпшилася і Україна перемістилася за минулий рік зі 112-го місця на 96-те місце, повідомляє прес-служба Світового банку.

Для порівняння, серед сусідів України: Польща посідає у рейтингу 32 сходинку, Румунія – 48, Білорусь – 57, Молдова – 63, Грузія – 15.

Згідно з цьогорічною доповіддю, глобальний рейтинг з легкості ведення бізнесу очолює Сінгапур. Його сусідами в переліку 10 країн, які посідають найвищі місця в рейтингу і мають найбільш дружні до бізнесу регуляторні середовища, є Нова Зеландія; Гонконг (КНР); Данія; Республіка Корея; Норвегія; США; Велика Британія; Фінляндія і Австралія.

У доповіді «Ведення бізнесу 2015: За межами ефективності» (Doing Business 2015: Going Beyond Efficiency) відзначається, що минулого року було досягнуто важливого прогресу у сферах реєстрації прав власності та оподаткування – за цими двома окремими показниками Україна поліпшила своє місце більш ніж на 25 позицій.

«Наведемо лише один приклад: у 2013 – 2014 роках Україна полегшила підприємцям сплату податків завдяки впровадженню електронної системи подання і сплати податків на фонд заробітної плати. У рамках цієї ініціативи кількість податкових платежів було зменшено з 28 до 5, а час, затрачений на сплату податків, скоротився з 390 до 350 годин», -йдеться в повідомленні Світового банку.

«Відрадно бачити, що, незважаючи на триваючу кризу та нагальні проблеми, влада розпочала реалізацію давно назрілих структурних реформ, які наближають Україну до країн з найрозвинутішими економіками у цьогорічному глобальному рейтингу «Ведення бізнесу», – зазначив Чімяо Фан, Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України. – Але водночас, треба зробити ще багато. За такими показниками, як підключення підприємств до мереж електропостачання, ведення зовнішньоторговельної діяльності і вирішення проблем неплатоспроможності – Україна посідає найнижчі місця в рейтингу серед країн регіону Європи та Центральної Азії. Ми готові й надалі допомагати владі України прискорювати необхідні реформи і забезпечити в Україні кращі умови ведення бізнесу».

Підключення підприємства до електричної мережі в столиці України Києві триває в середньому 277 днів. Це один з найгірших показників у світі, оскільки, лише в п`ятьох країнах світу витрати часу більші. Аналогічно, витрати коштів і часу на здійснення імпорту та експорту в Україні є одними з найвищих у регіоні. Наприклад, в Україні експорт стандартного контейнера за кордон коштуватиме підприємцю 1880 доларів, тоді як в Албанії ця операція коштує лише 745 доларів.

Місця у рейтингу «Ведення бізнесу» нині базуються на віддаленості від «передового рубежу». Тобто кожна із 189 країн оцінюється на основі того, наскільки її власні показники наближені до найкращих світових показників. Вища позиція вказує на більшу ефективність бізнес-середовища та на сильніші правові інституції.