Україна та ЄІБ підписали угоди на 211 млн євро

Все про економіку та фінанси

Україна і Європейський інвестиційний банк підписали угоди про фінансування у сумі 211 млн євро. Підписання відбулося у четвер під час візиту прем’єра Володимира Гройсмана до керівних інституцій ЄС, пише "Укрінформ".

Ідеться про гарантійну угоду між Україною та ЄІБ (проект «Програма підвищення надійності підстанцій») та фінансову угоду між ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» та ЄІБ.

Підписані угоди дозволять залучити кредитні кошти ЄІБ для фінансування проекту в сумі 136 млн євро, які надаються під державні гарантії на тривалий термін (15 років) із низькими відсотковими ставками.

Метою проекту «Програма підвищення надійності підстанцій» є підвищення ефективності та надійності роботи ОЕС України для її інтеграції з мережею системних операторів передачі електроенергії Європи (ENTSO-E) шляхом заміни застарілого обладнання та автоматизації підстанцій південно-східного регіону України. 

Крім того, Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Європейським інвестиційним банком передбачає, в тому числі реалізацію проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг у містах України». Мова про отримання позики у сумі 75 млн євро на фінансування відповідних робіт у містах Дніпро, Львів, Одеса, Кам’янець-Подільській, Харків, Київ. Спектр робіт – від безпосереднього оновлення доріг до використання допоміжних заходів, а саме будівництва велодоріжок, облаштування зупинок, зменшення викидів.