Україна спробує списати третину свого боргу, - Bank of America Merrill Lynch

Все про економіку та фінанси

Український уряд, ймовірно, запропонує скоротити номінальну вартость євробондів, які і купонні платежі, на 35%. Таку думку висловив лондонський аналітик Bank of America Merrill Lynch Вадим Храмов, повідомляє Bloomberg.

При цьому за його словами, навіть при рекордному падінні в четвер вартості євробондів з погашенням у 2017 році (обсяг випуску - 2,6 млрд дол.) до 39,8 центів за долар в цій оцінці закладена ймовірність 20-відсоткового скорочення основної суми боргу й зниження купону на 50% (з 9,25%). Це означає, що кредитори України наразі недооцінюють ступінь можливих втрат при реструктуризації боргів, переговори щодо чого нещодавно розпочалися.

Як зазначає Bloomberg, на облігаціях України інвестори зазнали 44-відсоткових втрат з 2013 року, що є найгіршим показником серед країн, що розвиваються й дані по яким використовує агентство для розрахунку свого індексу. При цьому в поточному місяці втрати склали 6% і 29% загалом у 2015 році.

Нагадаємо, що згідно з програмою МВФ, реструктуризація боргів України має забезпечити фінансування на 15,3 млрд дол. При цьому у Фонді не виключають, що переговори Мінфіну з кредиторами будуть тривалими й складними. Якщо ж вони будуть неуспішними, постане питання про необхідність залучення Україною додаткового фінансування.