Україна, не будучи в НАТО, може офіційно стати союзником США. Як і Грузія та Молдова

Все про економіку та фінанси

Конгрес США прийняв у двох читаннях проект закону про запобігання російській агресії, згідно з яким Молдова, Україна і Грузія отримують статус союзників США, без членства в НАТО. Наразі проект передано профільній комісії для підготовки до прийняття в остаточному читанні. Про це повідомляє Еспресо.tv.

Законопроект рекомендує президенту США Бараку Обамі збільшити взаємодію Збройних сил США з озброєними силами України, Грузії, Молдови, Азербайджану, Боснії і Герцеговини, невизнаної республіки Косово, Македонії, Чорногорії та Сербії, а також посилити допомогу США і НАТО в забезпеченні безпеки цих країн.

Крім того, передбачено внесення змін до "Закону про природний газ", який містить заклик до Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Агентству з торгівлі та розвитку, Корпорації приватних міжнародних інвестицій (OPIC) і Групі СБ щодо надання підтримки Україні, Грузії та Молдові з метою експлуатації запасів природного газу, нафти та розвитку альтернативних джерел енергії.

Законопроект також забороняє всім федвідомствам і установам вчиняти будь-які дії щодо визнання суверенітету РФ над Кримом. Також Держдеп рекомендує зміцнити демократичні інститути, незалежні ЗМІ, політичні та неурядові організації держав колишнього Радянського Союзу та активізувати освітній і культурний обмін з ними.

Нагадаємо, раніше генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Північноатлантичний Альянс буде посилювати партнерство з Києвом і залишає відкритими двері для можливого вступу України в НАТО.