Україна може вимагати в Росії компенсацію 250-500 млрд дол. за анексію Криму, - російський фінансист

Все про економіку та фінанси

Україна може вимагати в Росії компенсацію в Росії за анексію Криму на рівні 250-500 млрд дол. Таку думку в інтерв’ю «Голосу Америки» висловив голова московського відділення інвестиційного фонду Diamond Age Capital Advisors Ltd Слава Рабинович.

«Позови України по Криму можуть становити чверть трильйона доларів, півтрильйона доларів. Таких коштів у Росії немає. Позов від GML на 50 з гаком мільярдів доларів - це вже 2.5% від ВВП. Це вже більше, ніж половина стабілізаційного фонду Росії. При поганому сценарії для економіки всі золотовалютні запаси економіки можуть бути легко витрачені протягом року», - вказав С. Рабинович.

За словами економіста, у результаті Росія як суверенна держава при позовах на сотні мільярдів доларів незабаром може стати неплатоспроможною, просто не буде мати тієї ліквідності, яка необхідна для задоволення цих позовів. «Тоді виникає питання, як рішення неплатоспроможності вирішуватимуть міжнародні судові пристави. Почнеться арешт активів і це дуже серйозна проблема для країни», - підкреслив експерт.

Він вважає, що найбільшого ризику арешту зазнають ті активи, які не захищені суверенною недоторканністю. «Ніхто не може заарештувати будівлі посольства, літаки ВВП або кораблі ВМС. Але будуть заарештовувати активи, які знаходяться на 100% у державній власності. У цьому випадку Газпром і Роснефть не надто під великим ризиком, тому що вони мають міноритарних акціонерів. А ось компанії, які 100% державні, в яких є комерційна складова, наприклад, банк ВЕБ - прямий кандидат. Тут навіть санкцій не потрібно. Якщо будуть позови, то я вважаю, що з юридичної точки зору, ВЕБ - під найбільшим ризиком. Можу припустити, що рахунки самого Центробанку під великим ризиком», - зазначив представник Diamond Age Capital Advisors Ltd.