Україна може стати 16-ою країною світу зі статусом привілейованого воєнного партнера США, - експерти

Все про економіку та фінанси

Наразі в світі є 15 країн, які не входять в НАТО, але мають статус привілейованого партнера США, підтримуючи з Вашингтоном особливі відносини в сфері вйськово-технічного співробітництва. Серед них – Афганістан, Аргентина, Південна Корея, Таїланд, Австралія, Австрія, Ізраїль, Філіппіни, Японія. Про це розповіли експерти в коментарях «Коммерсанту».

Водночас як зазначається, рівень військово-технічних зв’язків з кожною країною різний у США різний. Наприклад, Японія крім статусу привілейованого партнера, має з Вашингтоном стратегічну угоду про безпеку, в рамках якого США зобов`язані стати на захист партнера в разі розв`язання проти нього зовнішньої агресії. Однак інші члени "групи 15-ти" такої угоди з США не мають і, відповідно, не можуть розраховувати на "американську парасольку" в галузі безпеки.

Нагадаємо, 10 конгресменів від Демократичної та Республіканської партій внесли законопроект, яким пропонується визнати Україну воєнним союзником Сполучених Штатів. Документ закликає Б. Обаму надати уряду України допомогу в сфері безпеки та розвідки, а також визнати України основним союзником Штатів поза НАТО, щоб надати необхідні ресурси й сприяти безпеці (на тимчасовій основі), яку НАТО забезпечує країнам-членам.

«США можуть зняти обмеження на постачання Києву ряду найменувань військового устаткування і спорядження, які існують щодо інших країн», - зауважив «Коммерсанту», зокрема, віце-президент ПІР-Центру Дмитро Поліканов. «Передусім, це політико-психологічна акція. У нинішніх умовах вона відповідає інтересам як українського керівництва, яке потребує зовнішньої підтримки, так і адміністрації Обами, що відчуває зростання тиску з боку прихильників більш рішучих дій в Україні», - додав гендиректор російської ради з міжнародних справах Андрій Кортунов.