Учасники коаліційного "зондування" в Німеччині досягли прориву

Все про економіку та фінанси

Лідери Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального союзу (ХСС) та Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) досягли прориву під час попередніх переговорів щодо формування великої коаліції. Про це стало відомо з причетних до перемовин політичних кіл уранці в п`ятницю, 12 січня, повідомляє агенція dpa, констатує DW.

Домовленість на рівні керівництва, обсяг якої наразі становить 28 сторінок, ще мають схвалити відповідні переговірні групи. У разі цього потрібна ще буде також згода позачергового партійного з`їзду СДПН, який має відбутися 21 січня.

Переговори у штаб-квартирі СДПН розпочалися уранці четверга і тривають уже більше 24 годин.

Якщо християнські демократи таки дійдуть згоди із своїми колишніми коаліційними партнерами, політичні сили розпочнуть формальний процес перемовин щодо створення нової великої коаліції.

Нагадаємо, що вибори в Німеччині відбулися 24 вересня 2017 року. Після них переговори про формування коаліції вели консерватори, Зелені та ліберали (ВДП), оскільки соціал-демократи оголосили про перехід в опозицію. Однак переговори зі створення так званої коаліції "Ямайка" провалились після виходу з них представників ВДП. 7 грудня партійний з`їзд СДПН таки дав "зелене світло" на переговори щодо великої коаліції.