У яких банків з ТОП-30 – найбільше безнадійних боргів

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, частка простроченої заборгованості за кредитами у портфелі діючих банків на 01.07.2016 становила 24,1%; 01.01.2016 - 22,1%. А в «Звіті про фінансову стабільність» НБУ повідомляв, що за результатами стрес-тесту, якість кредитного портфеля банків торік була на найнижчому історичному рівні: частка позик IV категорії (ймовірність дефолту 51-99%) та V категорії (дефолт) у кредитних портфелях 20 найбільших банків становила 53%.

Зі статистики НБУ на 01.07.2016 випливає, що в абсолютному вимірі (сума) серед ТОП-30 банків за обсягом активів найбільше кредитних операцій V категорії якості (безнадійні, прострочка понад 90 днів) було в Укрексімбанку (45,2 млрд грн), Ощадбанку (43,7 млрд грн), Укрсоцбанку/UniCredit Bank (29,3 млрд грн), Промінвестбанку (25,8 млрд грн) та «Райффайзен Банку Аваль» (25,7 млрд грн) - див. нижче таблицю.

Водночас у відносному вимірі (частка від сукупного обсягу кредитних операцій) відповідний показник був найвищим у Правекс-банку (49,7%), Промінвестбанку (46,8%), ВТБ Банку (45,8%), Укрсоцбанку/UniCredit Bank (45,2%), банку «Кредит Дніпро» (44%) - див. нижче таблицю.

Нагадаємо, за даними Fitch, на кінець І кварталу 2015 року в Промінвестбанку частка NPLs (кредити з прострочкою більш ніж 90 днів) і реструктуризованих позик складала близько 92% кредитного портфелю банку. На кінець 2015 року частка непрацюючих кредитів у портфелі, зокрема, «Укрсоцбанку» та «Правекс-банку» сягала 70% (покриття резервами – відповідно 43% та 72%). На кінець же І кварталу-2016 непрацюючі кредити в Укрексімбанку становили 39%, в Ощадбанку – 47% (покриття резервами – відповідно 100% та 86%), а реструктуризовані позики – 46% та 26% відповідно. 

Читайте детально про фінстан УкрексімбанкуОщадбанкуУкргазбанку,  ПриватбанкуПУМБРайффайзен Банку АвальУкрсиббанкуОТП БанкуУкрсоцбанку/UniCreditАльфа-БанкуПромінвестбанкуВТБ БанкуСбербанкуПлатинум БанкуФінбанкуКредит ДніпроДіамантбанку"Південний"А-Банкубанку "Восток"Трастбанків "Кліринговий дім" та "Місто-банку"ТаскомбанкуІндустріалбанку та Експрес-банкуБанку інвестицій та заощадженьФортуна-банку"Глобус"АкордбанкуPIN bankбанку "Форвард"Правекс-банку"Авангард"Міжнародного інвестиційного банку.

Рейтинг банків з найбільшим відтоком коштів населення за 1-е півріччя див. тут, а коштів юросіб -тутРейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків - тут. У яких банків процентні витрати перевищили їх процентні доходи - тут. Рейтинг банків за обсягом активів - тут. Які банки найбільше втратили від операцій з валютою та цінними паперами - тут. Які банки найактивніше скорочують резерви під кредити - тут. Які банки найбільше витрачають на рекламу та маркетинг - тут. У яких банків збільшився борг перед НБУ по кредитам рефінансування - тут.  Які банки зменшили валютні борги перед іншими банками - тут. Які банки нарощували кредитний портфель юросіб - тут.