У яких ТОП-банків у серпні скоротився обсяг депозитів населення

Все про економіку та фінанси

Згідно зі статистикою Асоціації українських банків, за підсумками серпня серед банків, які входять до групи найбільших (І група), депозитний портфель фізосіб зменшився у ВТБ Банку (-225,9 млн грн) та Сбербанку Росії (-75 млн грн).

При цьому слід відзначити дві обставини. По-перше, в статистиці АУБ не наведені дані про Укрексімбанк, Укргазбанк та Укрсиббанк. По-друге, на 01.09 офіційний курс гривні до долара становив 13,11 грн/дол, а на 01.08 – 11,96 грн/дол (тобто нацвалюта девальвувала на 9,6%). З огляду на це та високий рівень валютизації депозитного портфелю банків (детальніше - див. нижче), у багатьох фінустанов номінальне зростання депозитного портфелю забезпечив саме девальваційний ефект (переоцінка валютних депозитів у гривневому еквіваленті). Причому це могло відбуватися на фоні відтоку як гривневих, так і валютних вкладів.

Нагадаємо, за даними НБУ за підсумками серпня депозитний портфель фізосіб у банківській системі збільшився на 13,686 млрд грн. (+3,3%). При цьому спостерігався відтік гривневих депозитів (-3,9 млрд грн., або -1,8%). Щодо валютних вкладів населення, то в гривневому еквіваленті їх обсяг зріс на 17,59 млрд грн. (+8,8%), але у доларовому вираженні зменшився на 509,7 млн дол.

Про банки з групи великих (ІІ група класифікації НБУ читайте тут).