У яких ТОП-банків із західним капіталом був найбільший відтік депозитів

Все про економіку та фінанси

Приналежність «Райффайзен Банку Аваль», UniCredit Bank (ПАТ «Укрсоцбанк») та «Укрсиббанку» до великих західних фінансових груп у минулому році не врятувала їх від відтоку депозитів населення, хоча західне походження в уявленні багатьох вкладників традиційно вважається ледь не стовідсотковим гарантом їх фінансової стійкості. Це особливо важливо в контексті валютних депозитів – з гривневими ж вкладами ситуація дещо інша, оскільки знімаючи їх під час девальвації, вкладники зазвичай намагаються захистити заощадження від знецінення, конвертуючи їх у валюту.

В абсолютному вимірі втрати вкладів населення у згаданих фінустанов торік були в цілому співставними: у когось мав місце більш інтенсивний відтік валютних депозитів, у когось – гривневих.

Так, обсяг валютних депозитів населення в UniCredit Bank (ПАТ «Укрсоцбанк») скоротився на 234,8 млн дол (-35,8%), гривневих – на 1,04 млрд грн (-15,5%).

Портфель же валютних вкладів фізосіб в Укрсиббанку зменшився на 223,3 млн дол (-41%), гривневих – на 900,7 млн грн (-18,7%).

Обсяг валютних вкладів фізосіб у «Райффайзен Банку Аваль» у 2014-му скоротився на 178,8 млн дол (-31,7%), а гривневих – на 1,99 млрд грн (-19,6%).

Зауважимо, що за даними НБУ, обсяг валютних вкладів фізосіб у всій банківській системі за минулий рік скоротився на 40,3% (у IV кварталі – на 9,5%), а гривневих – на 23% (в IV кварталі – на 6,1%).