У яких ТОП-банків був найбільший відтік депозитів населення

Все про економіку та фінанси

Антирекордсменами і по гривневим вкладам фізосіб, і по валютним стали українські «дочки» двох російських держбанків – ВТБ та Сбербанку Росії.

Гривневі депозити населення. За підрахунками FINBALANCE, що ґрунтуються на даних НБУ (див. нижче табл.), за 9 місяців поточного року серед банків з І групи класифікації НБУ в абсолютному вимірі найбільший відтік гривневих депозитів фізосіб був у «Приватбанку» (-9,14 млрд грн), «Ощадбанку» (-3,46 млрд грн.) і «Дельта Банку» (-2,34 млрд грн).

Водночас якщо співвіднести втрачені банками вклади населення з обсягом їх депозитного портфелю фізосіб, вийде, що найгірша динаміка була в ВТБ Банку (-53,4%) та Сбербанку Росії (-52,4%). За ними йшли «Промінвестбанк» (-22,4%) та банк «Надра» (-21,7%).

По результатах суто ІІІ кварталу в абсолютному вимірі найбільший відтік депозитів був у Приватбанку (-1,75 млрд грн), «Райффайзен Банку Аваль» (-1,18 млрд грн) та «Дельта Банку» (-1,14 млрд грн). У відносному ж вимірі найбільші втрати вкладів населення зазнав знову ж таки Сбербанк Росії (-24,7%), ВТБ Банк (-20%), «Райффайзен Банк Аваль» (-12,1%) і Укрсиббанк (-11,5%).

Що стосується ІІ групи класифікації НБУ (великі банки), то в абсолютному вимірі найбільший відтік депозитів населення за три квартали був у VAB (-1,16 млрд грн) та «Фінансовій ініціативі» (-746,9 млн грн), а в відносному – у ВБР (-63,7%) та БТА (-42,1%). При цьому в ІІІ кварталі в абсолютному вимірі найбільше вкладів фізосіб втратив знову ж таки VAB (-503,3 млн грн) та «Фінансова ініціатива» (-265,5 млн грн), у відносному вимірі – ІНГ Банк (-33,5%) та ВБР (-21,3%).

Валютні депозити населення. З урахуванням динаміки офіційного курсу гривні, в абсолютному вимірі за 9 місяців найбільше портфель валютних вкладів фізосіб (у доларовому еквіваленті) серед банків з І групи класифікації НБУ міг скоротитися в «Приватбанку» (-1,87 млрд дол), Сбербанку Росії (-646,5 млн дол) та «Дельта Банку» (-443,7 млн дол). У відносному ж вимірі за три квартали обсяг валютних депозитів населення найвідчутніше міг зменшитися у ВТБ Банку (-57,9%), Сбербанку Росії (-49,8%), банку «Надра» (-47,6%) та «Укрсиббанку» (-37,1%).

У ІІІ кварталі найбільший відтік валютних вкладів фізосіб в абсолютному вимірі міг бути в «Приватбанку» (-399,2 млн дол) та Сбербанку Росії (-188,8 млн дол), а в відносному – вкотре у ВТБ Банку (-24,7%), Сбербанку Росії (-22,5%) та «Промінвестбанку» (-16,6%).

Щодо банків з ІІ групи, то за 9 місяців в абсолютному вимірі найсильніше портфель валютних вкладів населення міг «схуднути» в «Універсал-банку» (-111,5 млн дол) та банку «Південний» (-110 млн дол), у відносному – в БТА (-60%) та знову ж «Універсал-банку» (-53,4%). У ІІІ кварталі в абсолютному вимірі найбільший відтік валютних вкладів міг бути в банку «Південний» (-30,9 млн дол) та VAB (-28,7%), у відносному вимірі – в «Універсал-банку» (-31,3%) та ІНГ Банку (-21,1%).

FINBALANCE

 

Про фінансовий стан банку ПУМБ читайте тут.

Про фінансовий стан ВТБ Банку читайте тут.

Про фінансовий стан «Райффайзен Банку Аваль» читайте тут.

Про фінансовий стан «Промінвестбанку» читайте тут.

Про фінансовий стан «Дельта Банку» читайте тут.

Про фінансовий стан банку «Надра» читайте тут.

Про фінансовий стан «Сбербанку Росії» читайте тут.

Про фінансовий стан «Укрексімбанку» читайте тут.

Про фінансовий стан «Ощадбанку» читайте тут.

Про фінансовий стан UniCredit Bank читайте тут.

Про фінансовий стан банку «Фінанси та кредит» читайте тут.

Про фінансовий стан «Приватбанку» читайте тут.